Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Oslavy 100. výročí narození žamberského rodáka Josefa Knopa

Žamberk - V sobotu 30. května 2009 si město Žamberk po celý den připomínalo žamberského rodáka generálmajora in memoriam Josefa Knopa.
Dopoledne projížděla městskými ulicemi kolona dobových válečných vozidel.
U pomníku Josefa Knopa se uskutečnil pietní akt, kde čestnou stráž drželi členové klubů vojenské historie v uniformách armád, ve kterých Josef Knop sloužil. Mezi hosty byla rodina Josefa Knopa, váleční veteráni a další významné osobnosti.
Jedním z bodů slavnostního pietního aktu bylo otevření schránky ze základního kamene Orlických kasáren z roku 1930.

Odpolední část oslav se konala v areálu Pod Černým lesem, kde byly rozloženy vojenské tábory československých jednotek bojujících v období 2. světové války v různých armádách, například ve francouzské, britské a sovětské. Přítomni byli i nepřátelé v podobě Wehrmachtu a Luftwaffe.
Celé odpoledne divákům hrál Big Band Letohrad a vokální soubor Oktet Girls. Jako host vystoupil Ondřej Ruml.
Hudební program byl proložen rozhovory s členy klubů vojenské historie, kteří návštěvníkům předvedli dobovou bojovou techniku, výzbroj a výstroj.

I přes nepříznivé počasí se celé akce zúčastnil velký počet diváků.
Vanický Zdeněk | dne 31.05.2009
Přivítání vzácných hostůPřivítání vzácných hostůČlenové klubů vojenské historiePrezentace klubů vojenské historiePrezentace klubů vojenské historiePrezentace klubů vojenské historiePrezentace klubů vojenské historiePrezentace klubů vojenské historiePrezentace klubů vojenské historiePrezentace klubů vojenské historieVzácní hosté v doprovodu organizátorůPietní akt na náměstí Josefa KnopaČást realizačního týmuPietní akt na náměstí Josefa KnopaPietní akt na náměstí Josefa KnopaZákladní kámen Orlických kasárenVystoupení mažoretekVystoupení mažoretekPietní akt na náměstí Josefa KnopaPietní akt na náměstí Josefa KnopaOtevření schránky umístěné v základním kameniPietní akt na náměstí Josefa KnopaPietní akt na náměstí Josefa KnopaPietní akt na náměstí Josefa KnopaPietní akt na náměstí Josefa KnopaPietní akt na náměstí Josefa KnopaPietní akt na náměstí Josefa KnopaPietní akt na náměstí Josefa KnopaPietní akt na náměstí Josefa KnopaPietní akt na náměstí Josefa KnopaExpozice výstavy Vzpomínka na genmjr. Josefa KnopaExpozice výstavy Vzpomínka na genmjr. Josefa KnopaBigBand Letohrad & Oktet GirlsHudební program u stadionuExpozice klubů vojenské historieExpozice klubů vojenské historieExpozice klubů vojenské historieČlenové klubů vojenské historieBigBand Letohrad & Oktet GirlsVystoupení členů klubů vojenské historieVystoupení členů klubů vojenské historieVystoupení Ondřeje Rumla & BigBand LetohradVystoupení Ondřeje Rumla & BigBand LetohradObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka