Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Výstava za sklem VIII - Žamberské loutkohrátky

Kdy: v termínu od čtvrtka 9. června do pátku 30. září 2022
Kde:Kostelní ulice, bývalé Infocentrum
Pořádá: Město Žamberk
Blíží se doba letních prázdnin a dovolených, na kterou se všichni těšíme. A s trochou nadsázky si můžete představit, že v létě se stane ze Žamberka loutkářská velmoc. Pozveme Vás na výstavu „Výprava za loutkami“ do městského muzea, kde na vás bude čekat nejen Kašpárek, čert, draci nebo princ a princezna, ale také několik starých i novodobých loutkových divadel s „dřevěnými“ kamarády z pohádek. Máte rádi příběhy Spejbla a Hurvínka? Ti rozhodně nebudou chybět! A navíc se můžete po celé léto zapojit do výtvarné a literární soutěže „Kašpárek“.

Loutkovou pohádku uvidí návštěvníci multižánrového letního festivalu pro celou rodinu „Orlická brána“ začátkem července v areálu u Tyršovy rozhledny. Přijďte se určitě podívat! V srpnu můžete zavítat na oblíbenou akci s názvem „Ejhle, loutka!“, která představí současnou loutkářskou scénu v přírodním areálu pod kapličkou u soutoku Divoké Orlice a Rokytenky. Budou tu na vás čekat také výtvarné dílny a různá hudební vystoupení.

Naše „Výstava za sklem“ představí soubor barevných fotografií, které zachycují staré i nové loutky a zavedou vás do říše loutkových pohádek. Nejoblíbenější loutkou byl v minulosti kašpárek. U nás v Žamberku ale uvidíte i čerty a nebudou chybět tři krásné princezny, pan král, stateční rytíři nebo třeba královský kuchař. Můžete také spočítat, kolik bylo neposlušných kůzlátek… Víc neprozradíme. Přijďte, dívejte se, prohlížejte, poznávejte pohádky a hádejte, ke kterým jednotlivé loutky patří.

Přejeme dětem a dospělým příjemné letní zážitky v našem městě na akcích a výstavách a radost ze setkání se zajímavými novými i starými „dřevěnými“ kamarády.
Vloženo / datum poslední změny: 13. 04. 2022 / 09. 06. 2022
Odpovědná osoba: Suchomelová Kateřina , Ing.
Kategorie: VýstavyObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka