Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Dětští klienti ze Žampachu se přestěhovali do Žamberka

Vyšlo dne:02.07.2019
Autor: ČTK
Periodikum:Mladá fronta DNES

Domov pod hradem Žampach na Orlickoústecku přestěhoval první handicapované klienty do samostatného bydlení v Žamberku. V rodinném domě žijí děti, starají se o ně sociální pracovníci. Domov v Žampachu se stará o tělesně a mentálně handicapované klienty.
Stěhování klientů různých ústavů je součástí transformačních plánů Pardubického kraje, které má hejtmanství od roku 2013. Individuální plány mají všechny ústavy zřizované krajem. Podle nich se většina klientů přestěhuje do samostatných bytů či domků.
Domov pod hradem Žampach má klienty už od tří let věku. Děti, které se přestěhovaly do Žamberka, budou mít například blízko specializované školské zařízení a nemusejí už dojíždět. Pardubický kraj tam pro ně koupil rodinný dům v ulici Českých bratří v lokalitě pod radnicí.
" V domku budeme zajišťovat sociální pobytovou službu celoročně, a to s kapacitou pět dětí. Dále zde budeme nabízet rodičům krátkodobé pobyty dětí, tedy odlehčovací službu," řekl ředitel domova Luděk Grätz. Služby pro děti s poruchami autistického spektra zůstanou v Žampachu. " O stěhování do města my ani zřizovatel neuvažujeme. Naopak usilujeme o to, aby kapacita této nedostatkové služby byla na Žampachu v blízké době podle možností zvýšena, " řekl Grätz.
Škodová Monika, Mgr. | dne 02.07.2019Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka