Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Koupaliště v Žamberku čeká po sezoně řada oprav

Vyšlo dne:09.07.2019
Autor: ČTK
Periodikum:Mladá fronta DNES

Žamberk na Orlickoústecku opravuje na etapy koupaliště. První část dokončil před letní sezonou, druhou zahájí nejspíš na podzim. "koupaliště už bude mít nerezové vany, které jsou sice dražší, ale déle vydrží," řekl správce rekreačního areálu Jan Kulhánek.
Opravený je dětská bazén, původně v něm byla plastová fólie, kterou stavební firma vyměnila za nerezovou vanu. Fólie už byla zničená. Město místo ní zvolilo dražší, ale trvanlivější variantu. Opravy stály 1,7 milionu korun. "Je tam také vodní hříbek, dětská skluzavka, bazén je ohřívaný," řekl Kulhánek.
Rekonstrukce velkého bazénu bude nákladnější, město předpokládá 20 milionů. Opravy začnou ideálně na podzim. Správce areálu se ovšem domnívá, že práce se nakonec o rok odloží. "Firmy mají dost práce a o zakázku mít zájem nebudou," řekl Kulhánek. "Dělá se projektová dokumentace, mají na to čas do září. Pokud bude hotová, na jejím základě se udělá výběrové řízení, ale na to pak máme jen 14 dní. Firma by musela hned nastoupit a začít dělat," dodal.
Z bazénu v současné době uniká voda, musí se denně dopouštět, je tedy studenější, protože se nestihne ohřát. Místo dlaždic tam stavební firma instaluje nerezovou vanu. Budou v ní masáže, chrliče, vodní hřib, skluzavky. "Další atrakce kpupíme dodatečně, ale budou pro ně připraveny trubky, rozvody pod bazénem," řekl Kulhánek.
Škodová Monika, Mgr. | dne 09.07.2019Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka