Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Mají výborné podmínky k vyuce přírodních věd a cizích jazyků

Vyšlo dne:22.01.2020
Autor: KÚ Pardubického kraje
Periodikum:ORLICKÝ.net

V rámci Dne otevřených dveří představilo Gymnázium Žamberk sedm opravených odborných učeben. Bude v nich probíhat výuka přírodních věd a cizích jazyků. Slavnostního představení se zúčastnil i radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.
"Na gymnáziu byla ukončena rekonstrukce celkem sedmi učeben. Úpravy se týkaly učeben a laboratoří chemie, biologie, fyziky, informačních technologií a cizích jazyků. Zakoupeny byly také učební pomůcky. Součástí projektu bylo i řešení konektivity. Celkové náklady byly 11,5 milionů korun,“ sdělil Bohumil Bernášek, radní odpovědný za školství.
Do učeben a laboratoří přibyl nový nábytek nebo elektrotechnika. Škola kromě počítačů pořídila i nový server a po celé budově je zajištěno kvalitní wi-fi připojení. V učebnách přírodních věd zase přibyly mikroskopy s preparáty, model lidského těla, nástěnné mapy a kufřík k výuce nanotechnologie. V rámci projektu podpořeného z evropských peněz byla vyřešena i bezbariérovost pořízením schodolezu.
"V loňském roce se nám podařilo vyřešit i problém s vlhkostí v suterénu školy. Tato akce si vyžádala 1,8 milionů korun,“ dodal Bohumil Bernášek.
Prezentace učeben gymnázia, které navštěvuje v letošním roce 288 studentů, se zúčastnili představitelé samosprávy, ředitelé významných průmyslových podniků, ředitele středních a základních škol a občané Žamberecka.
Škodová Monika, Mgr. | dne 22.01.2020Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka