Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Na Facebooku se objevily nepotvrzené informace o šíření drog sětmi

Vyšlo dne:08.02.2020
Autor: Orlicky.net
Periodikum:ORLICKÝ.net

Na sociálních sítích se začaly objevovat informace o možném šíření omamných a psychotropních látek v Žamberku včetně údajného zapojení dětí. Policie žádný takový případ neeviduje.
"Oslovili jsme vedení Policie České republiky, KŘP Pardubického kraje, Územní odbor Ústí nad Orlicí a jednali o aktuální bezpečnostní situaci v Žamberku. Rád bych Vás ujistil, že Žamberk patří k nejbezpečnějším městům v působnosti příslušného územního odboru policie," uvedl starosta města Oldřich Jedlička.
Ve čtvrtek 6. února 2020 k dané problematice policie vydala tiskovou zprávu. "Policisté v Pardubickém kraji zaznamenali na sociálních sítích informaci o možném zneužívání dětí k převážení drog na Žamberecku. Za policii bychom rádi sdělili, že žádné takové oznámení neevidujeme, resp. nám ani nebylo oznámeno. Celou věc nyní prověřujeme a vyslechneme i osobu, která tyto informace veřejně šíří právě prostřednictvím sociálních sítí," uvedla tisková mluvčí Policie ČR Markéta Janovská. "Zároveň žádáme občany Žamberka a okolí, pokud byste měli jakékoliv informace k této věci, neprodleně kontaktujte policisty na lince 158. Současně doporučujeme rodičům, aby nepodceňovali prevenci v oblasti drog vůči svým dětem," dodala mluvčí.
Škodová Monika, Mgr. | dne 18.02.2020Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka