Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Žamberk zrekonstruuje městské koupaliště

Vyšlo dne:15.02.2020
Autor: ČTK
Periodikum:Mladá fronta DNES

Žamberk na Orlickoústecku zrekonstruuje městské koupaliště ve Sportovním areálu Pod Černým lesem. bazénové vany obložené dlaždicemi jsou dlouho ve špatném stavu. nahradí je nerezové , které jsou sice dražší, ale mají dlouhou životnost.
"Projektová dokumentace je připravená, stavba bude rozdělená na dvě etapy. Kdybychom první vysoutěžili za nižší cenu, mohli bychom k ní přiřadit i část druhé nebo celou," řekl starosta Oldřich Jedlička.
První etapa s předpokládanými náklady 29,5 milionu korun bez DPH zahrnuje zejména instalaci nerezových povrchů hlavních bazénů, výměnu technologie, vzduchotechniky, rozvodů vody a elektřiny. V druhé by se měly vybudovat nové vodní atrakce, nerezový povrch dostane i šest brodítek. Cenu této části město odhaduje na 3,85 milionu korun bez DPH.
Přestavba by podle Jedličky mohla začít letos na podzim a končit příští rok do léta. Hlavní koupací sezona na městském koupališti by tak nebyla narušena. Pokud by se soutěž na stavební firmu nestihla včas, nebo by nabídková cena výrazně vzrostla oproti očekávání, může radnice stavbu o rok odložit. Platit ji bude z úvěru.
Městské koupaliště s vodními atrakcemi pochází z roku 1994, kapacitu má až 1000 návštěvníků. Město za jeho výstavbu dalo 22 milionů korun.
Škodová Monika, Mgr. | dne 19.02.2020Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka