Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Albertinum v Žamberku dostane nový plášť. Kraj investuje desítky milionů

Vyšlo dne:10.04.2021
Autor: Karolína Velšová
Periodikum:Orlický deník

Odborný léčebný ústav Albertinum v Žamberku bude mít nové zateplení. Hodnota krajské zakázky před soutěží činí 54,5 milionu korun bez DPH.
„Opravy zahrnují kromě výměny oken, dveří a oprav střech také sanaci vlhkosti, rekonstrukci říms, balkónů, okapů, osvětlení, elektroinstalace, přístřešků, zábradlí a plotu,“ řekl náměstek hejtmana pro investice Roman Línek. Z evropských peněz by na zateplení mohlo přijít až 16 milionů korun.

Práce v objektu rozloží pracovníci na etapy. Pacienti z Albertovy vily budou podle náměstkyně pro zdravotnictví Michaely Matouškové přestěhováni do prostor volného podlaží. „Až se zase vrátí zpátky, bude možné začít s pracemi v léčebně dlouhodobě nemocných,“ vysvětlila.

Vítězná firma bude mít na projekt celkem 428 dní od předání stanoviště. Stavební práce navazují na práce z minulých let, kdy se opravily prostory prádelny, kuchyně či laboratoří. Také lesopark, který je součástí areálu, už prošel celkovou revitalizací. Regionální operační program poté zafinancoval modernizaci plicního lůžkového oddělení dlouhodobé péče.

Celkovou rekonstrukcí prošla čistírna odpadních vod. Ta byla v roce 2019 rekonstruována po více než padesáti letech. Čistírna se tehdy nacházela v havarijním stavu a díky opravě se vyřešil problém s zápachem do okolních staveb.
Zdroj: https://orlicky.denik.cz/zpravy_region/albertinum-v-zamberku-dostane-novy-plast-kraj-investuje-desitky-milionu-20210410.html
Suchomelová Kateřina , Ing. | dne 12.04.2021Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka