Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Žamberk: Skatepark. Zahajujeme výstavbu

Vyšlo dne:18.03.2021
Autor: PV
Periodikum:Parlamentní listy.cz

Letitá potřeba řešení podoby skateparku konečně spěje do svého závěru. V loňském roce byla provedena projektová příprava, v zimních měsících se podařilo vysoutěžit zhotovitele a ve schváleném rozpočtu jsou připraveny finanční prostředky na realizaci.
22. března 2021 proběhne předání staveniště a budou zahájeny práce, stavba by měla být dokončena 8. června 2021 a již o letošních letních prázdninách bude sloužit svým uživatelům. Realizace bude mít svá specifika a některé práce (speciální betonáže a související broušení) budou probíhat i v nočních hodinách.
Návrh rekonstrukce skateparku a jeho vazeb na okolí vychází ze zachování jeho stávající urbanistické struktury a funkce veřejné plochy nabízející odpočinek i aktivní rekreaci v městském prostředí. Stávající již nevyhovující asfalt nahradí hladká betonová plocha navržená pro kolečkové sporty, která bude doplněna překážkami, přístupovým chodníčkem ze zámkové dlažby, mobiliářem, oplocením a drobnými sadovými úpravami. Přesná podoba oplocení bude ještě diskutována a upřesněna, stejně jako typ a rozmístění mobiliáře.
Náš skatepark není závodním sportovištěm a ani jím být nemá. Jeho účelem je nabídnout lehce adrenalinové, ale zároveň bezpečné vyžití sportovcům na kolečkových bruslích, skateboardech, koloběžkách a kolech a místo k setkávání mládeže, která již opustila dětská hřiště. Doufáme, že se stavba povede v termínu a vysoké kvalitě a stane se oblíbeným místem pro trávení volného času mládeže a zajímavým sportovištěm pro začínající závodníky, než se přesunou na profesionální dráhy.
Suchomelová Kateřina , Ing. | dne 24.03.2021Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka