Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Orlická brána se otevře už dnes!

Vyšlo dne:22.07.2016
Autor: redakce
Periodikum:Orlický deník

Již desátý ročník multižánrového festivalu Orlická Brána startuje už dnes od 18:00 hodin v Žamberku! V příjemném venkovním areálu ve stínu Tyršovy rozhledny vás pobaví kapely, divadelní soubory pro děti i dospělé, filmové projekce, pro špunty bude k dispozici i velký stan plný her! Celkem tu na návštěvníky čeká 17 kapel a souborů ze čtyř zemí, to vše za vstupné dobrovolné.
Dnešní hudebně nabitý program vám nabídne jak rokenrolovou smršť jablonských The Complication, tak nejrůznější další styly a žánry. Z Frýdku Místku přijedou legendární rockeři Prouza, také si můžete vychutnat pražské Gingerhead či Echt!.

Sobotní nabídka je velice pestrá, už od rána se můžete těšit na nabitý divadelní program. Divadlo Kapsa i Komedianti na káře přivezou pohádky plné písniček, loutek a kejklí na chůdách. Švýcarská skupina Adam a Eva theatre překonává kulturní i jazykové bariéry, porozumí ji opravdu každý. Autorské Divadlo do Houslí uvidíte letos hned ve dvou hrách. Sobotní hudební linku rozezní The Enthropies, iSing a Hudba Praha band, poté vám na jazzovou vlnu zahrají Factorial! Orchestra. Letošní Bránu zabouchnou nizozemští rockeři Pure Muna a festival ukončí stylové letní kino - přímo na stage se bude promítat historicky hysterická komedie Vrtěti ženou.

A bude se krájet velký dort, protože Orlická brána má přece desáté narozeniny!
Více na www.orlickabrana.cz.
Škodová Monika, Mgr. | dne 27.07.2016Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka