Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Letošní Mezinárodní setkání mládeže proběhlo v otalské Fresagrandinarii

Vyšlo dne:19.08.2016
Autor: Monika Škodová
Periodikum:ORLICKÝ.net

Ve dnech 23. července až 1. srpna proběhlo setkání mládeže v rámci Evropského svazku měst. Smyslem těchto letních táborů, které probíhají vždy v různých městech Evropského svazku, je setkání mládeže a seznamování se se zvyky, kulturou, zájmy a jazykem našich přátel.
Každá výprava měla připravenou prezentaci o zemi a městě, z něhož přijíždí. Prezentace Žamberka byla naplánována na 28. července a svou návštěvou ji podpořil i starosta města Jiří Dytrt, který se na tři dny připojil k české skupině.
Město Žamberk si v letošním roce v květnu v polském městě Nowa Sól u příležitosti tradičního setkání starostů měst Evropského svazku připomnělo 20. výročí podpisu smlouvy o spolupráci v oblasti kultury a činností mládeže. V roce 1996 ji ve francouzském městě St. Michel sur Orge podpisem stvrdili zástupci šesti evropských měst - kromě domácích ještě německý Püttlingen a Senftenberg, maďarský Veszprém, polská Nowa Sól a z Česka Žamberk. V roce 2001 se připojila italská Fresagrandinaria, která byla v letošním roce hostitelským městem setkání mládeže. Příští rok se mládežnický tábor přesune do Nowe Sóli. Žamberk bude pořádajícím městem setkání starostů v příštím roce a v roce 2018 převezme štafetu v pořádání mládežnického tábora.
Škodová Monika, Mgr. | dne 25.08.2016Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka