Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Bühler chce přijmout několik set zaměstnanců

Vyšlo dne:08.11.2015
Autor: redakce
Periodikum:Orlický deník

Společnost Bühler CZ chce vybudovat nové výrobní haly a přijmout několik set zaměstnanců. Firma během dvou a půl roku proměnila výrobní program a z textilních strojů se specializovala na potravinářské linky, které pak v provozech vyrábějí čokoládu či těstoviny.
Podnik, který zaměstnává okolo 400 lidí, už loni otevřel novou halu, což způsobilo ztrátové hospodaření. Podnik vykázal záporný výsledek 13 milionů korun při tržbách přes jednu miliardu korun. Předloni tržby podniku činily 790 milionů korun při ztrátě 12 milionů korun.

Společnost si uvědomuje, že nábor nových lidí bude obtížný, technicky vzdělaných pracovníků je v celé republice nedostatek. Proto firma provozuje vlastní tréninkové centrum a pomáhala také založit obor obráběč kovů na Střední škole obchodu, řemesel a služeb Žamberk. Studenti mohou získat stipendium až 4000 korun, praxi absolvují ve firmě a zároveň tam mohou po studiu získat místo. Průměrná mzda v podniku je 24 000 korun, což je aktuálně asi o 700 korun více, než byla průměrná mzda v druhém čtvrtletí v Pardubickém kraji.
Škodová Monika, Mgr. | dne 09.11.2015Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka