Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Advent přichází, rozzáří města i vesnice

Vyšlo dne:24.11.2015
Autor: redakce
Periodikum:Orlický deník

V těchto dnech putují za pomoci rozměrných přepravních aut na česká náměstí a návsi vánoční stromy. V Žamberku starost s vybíráním vhodného stromu a jeho transportem do centra města odpadá, protože už na Masarykově náměstí stojí. Celoročně. Jde o víc než osmnáct metrů vysoký smrk pichlavý, na vánoční jej proměnila loni pořízená výzdoba.
Tři, dva, jedna… Rozsvěcení stromů odstartuje Žamberk

Žamberk – Prvním, kdo rozsvítí na Orlickoústecku vánoční strom, bude i letos Žamberk.
Masarykovo náměstí ožije v úterý od 13 hodin vánočním jarmarkem, na kterém již tradičně předvede své umění kovář Jan Celer, k zakoupení budou dřevěné hračky a nádobí, keramika, svíčky, mýdla, vánoční věnce, vazby, ozdoby, textilie, medové perníky, koření, pletené a vlněné zboží, přírodní kosmetika, košíky a proutěné výrobky. Chybět nebudou ani tradiční pochoutky – perníky, sýry, grilované speciality, frgále, trdelník, výborná káva, horká medovina a punč a mnoho dalšího.
„V 15 hodin odstartuje pestrý program: na scéně se postupně vystřídá ZUŠ Petra Ebena Žamberk, pěvecké vystoupení Gymnázia Žamberk, dechový orchestr ZUŠ Králíky a od 17 hodin bude pódium patřit ZŠ 28. října, která návštěvníky provede až k vrcholu dne, slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu, který získal v loňském roce krásnou novou výzdobu," uvedla Monika Škodová z odboru kultury a propagace města na žamberské radnici. Nejen Žamberské zve, ať se na slavnostní rozsvícení vánočního stromu přijdou podívat a načerpat vánoční atmosféru.
Škodová Monika, Mgr. | dne 25.11.2015Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka