Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Žamberk slavil výročí vanálezce bleskosvodu Prokopa Diviše

Vyšlo dne:18.11.2015
Autor: Anička Stejskalová z Helvíkovic
Periodikum:Orlický deník

U příležitosti 250 let od úmrtí Prokopa Diviše jsme byly pozvány s mojí dcerou 3.10.2015 jako dlouholeté průvodkyně domkem Prokopa Diviše na oslavy Po stopách Prokopa Diviše.
Moc mě to potěšilo. Škoda, že se tohoto ocenění nedožil také můj manžel, který provázel v domku celých 40 let. Milé přivítání na radnici paní Šulcovou, úvodní slovo pana starosty, předání pamětního listu mně i dceři, která také v domku provázela, podpisy do pamětní knihy, poděkování od pana starosty a pana ředitele městského muzea nás moc dojalo.
Velké poděkování patří panu starostovi za jeho nevšední ochotu a krásný přístup ke starším lidem. Bylo to takové pohlazení po duši. Můj zdravotní stav mi nedovoluje delší chůzi, proto mi zajistil dopravu autem do školní jídelny, kde pokračovalo setkání vzácných hostů. Milé přivítání paní Kacálkovou - ředitelkou školní jídelny a výborný oběd zakončil toto krásné dopoledne. Celodenní oslavy pokračovaly návštěvou městského muzea a domku Prokopa Diviše. Bohužel jsem se nemohla ze zdravotních důvodů těchto návštěv zúčastnit.
bylo to moc milé setkání. Budu hodně dlouho vzpomínat!
Škodová Monika, Mgr. | dne 30.11.2015Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka