Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Snow Film Fest podruhé v kině Žamberk

Vyšlo dne:22.10.2015
Autor: FIDIKO
Periodikum:ORLICKÝ.net

Sníh, led a adrenalin! Zažijte největší zimní kino-dobrodružství letošního roku! Festival Snow Film Fest se v ČR koná už od roku 2011. Návštěvníci ve více než 200 městech už propadli kouzlu spojení adrenalinových zážitků a filmařského řemesla.
Co ale od Snow Film Festu může čekat divák festivalu dosud neznalý? Na to jsme se zeptali ředitele Kina Žamberk, pana Daniela Kubelky.

„Diváky zkrátka čeká den plný špičkových nezávislých filmů. Ledolezení, freeride, zimní expedice, skialpinismus – v podstatě všechno se dá na sněhu zažít a ještě mnohem víc.“

Festivalová porota pro diváky jako vždy vybrala filmové lahůdky se zimní tematikou - s aktéry jednotlivých snímků zažijete extrémní situace během polárních expedic, neopakovatelné momenty zdolávání těch nejtěžších překážek, které možná odhalí, proč se často vydávají za hranice svých možností, na hranici života a smrti. Stanete se svědky šokujících výkonů sportovců i chvílí, které tráví mimo nedozírné arktické pustiny i na vrcholcích zasněžených hor, když opadne adrenalin a čas tráví se svou rodinou.

“Já osobně se letos nejvíc těším na Martina Šťourače a Karla Svobodu ve filmu The Pamir Game. Diváci s nimi zažijí jejich divokou expedici v Nepálu, kde se pokusili sjet osmitisícovku Manaslu na lyžích," upozorňuje ředitel festivalu Daniel Hála na jeden z českých filmů z festivalového programu.

My jen dodáme že na programu je letos celkem devět unikátních snímků z ČR, Velké Británie a USA a že záštitu nad letošním ročníkem převzalo samotné Ministerstvo kultury ČR. Snow Film Fest 2015startuje v Žamberku už v sobotu 24. října!
Škodová Monika, Mgr. | dne 23.10.2015Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka