Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Čtyři osobnosti převezmou Cenu města Žamberk

Vyšlo dne:26.10.2015
Autor: redakce
Periodikum:Orlický deník

Součástí oslav 97. výročí vzniku samostatného československého státu bude v Žamberku jako každý rok předávání ocenění významným osobnostem. Ceny města budou uděleny v úterý 27. října v 18 hodin v Divišově divadle. Letos byly z předložených nominací vybrány čtyři mimořádné osobnosti, kterým bude Cena města Žamberk 2015 patřit.
Ocenění si převezme Anna Stejskalová za dlouholetou práci v komisi Sboru pro občanské záležitosti, za obětavou práci pro své spoluobčany, příkladnou mnohaletou práci matrikářky a přínos pro vznik nové obřadní síně žamberské radnice, dále Miloslav Bělohlávek za mnohaletou činnost v ochotnickém spolku Diviš, 25 let vedení divadelního kroužku a příkladnou práci s dětmi a mládeží. Zvěrolékař Luděk Novotný bude oceněn za záchranu lidského života. Za dlouhodobé zásluhy při rozvoji Odborného léčebného ústavu Albertinum, za odbornou činnost v oblasti medicíny a publikační činnost a přínos pro společenský život města Žamberka bude in memoriam oceněn lékař Jiří Jireš.
Program večera doplní vystoupení ZUŠ Petra Ebena, výstava fotografií z fotosoutěže na téma „Léto v Žamberku" a hlavní hvězda večera – dvojnásobní držitelé ceny Anděl – skupina Žamboši.

• Anna Stejskalová
Důvodem nominace Anny Stejskalové je příkladná, obětavá, nezištná, časově velmi náročná práce pro své spoluobčany. Svým citlivým přístupem a schopností naslouchat je mezi všemi přáteli i seniory velmi oblíbená.

• Mgr. Miloslav Bělohlávek
Za dvacet pět let jeho neúnavné a obětavé práce prošlo jeho divadelní přípravou mnoho dětí i studentů a ne jeden účastník se věnuje těmto aktivitám i nadále při dalším studiu nebo v různých divadelních a ochotnických spolcích.

• MVDr. Luděk Novotný
Veterinář Luděk Novotný je první osobností, která bude oceněna záchranu lidského života. Dne 15. prosince 2014 byl ve správný čas na správném místě. Neprojevil lhostejnost, když nejprve v okolí Lichkova potkal ženu na koni a později viděl běžet samotného koně, a vydal se zjistit, co se stalo. Ženu našel ležet v bezvědomí v řece. Vytáhl ji z vody, zavolal pomoc a zahájil resuscitaci.

• MUDr. Jiří Jireš in memoriam
Byl uznávaným odborníkem, pořádal ve městě řadu kongresů a setkání, publikoval množství odborných článků. Byl členem řady lékařských institucí a členem vedení celostátní Asociace nemocnic. Mimořádný přínos měl MUDr. Jiří Jireš pro rozvoj Odborného léčebného ústavu Albertinum.
Škodová Monika, Mgr. | dne 29.10.2015Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka