Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Chráněné bydlení se rozrostlo, vedle Letohradu nově také v Žamberku

Vyšlo dne:30.10.2015
Autor: Orlický.net
Periodikum:ORLICKÝ.net

Služba chráněné bydlení Domova pod hradem Žampach zahajuje od listopadu také v Žamberku, organizace přitom poskytuje službu chráněného bydlení již od roku 2013 v nedalekém Letohradu.
"V souladu s transformačním plánem sociálních pobytových služeb domov postupně navyšuje kapacitu služby chráněného bydlení, která je určena především pro zdravotně postižené osoby s nižším stupněm závislosti na pomoci a podpoře. Jedná se o osoby s předpoklady pro bezproblémové soužití v domácnostech umístěných v bytech v běžném společenském prostředí," komentuje rozšíření služby ředitel žampašského domova Luděk Grätz.
Služba chráněné bydlení v Žamberku bude mít v nejbližší době k dispozici tři malometrážní byty v lokalitě pod radnicí a uživatelům zde bude dána možnost společného, párového bydlení.
"Do roku 2018 plánujeme navýšit počet uživatelů ve službě chráněné bydlení na 25, což by představovalo cca čtvrtinu z celkové kapacity našich pobytových služeb. Avšak tento náš záměr také zahrnuje realizovat plánovanou výstavbu dvou dvojdomků, tedy čtyři domácnosti, v připravované stavební lokalitě Nad Bažantnicí v Letohradu," upřesnil Grätz.
"Změnám, které nás v nejbližší době čekají, předcházely opravdu důkladné přípravy. Pracovali jsme na nich v týmu téměř dva roky, jednali s uživateli, zákonnými zástupci, zástupci měst a obcí, čerpali zkušenosti z jiných zařízení a vše se snažili vymyslet a navrhnout tak, aby to bylo ku prospěchu uživatelům služeb domova. Velmi podstatné je pro nás, aby všichni uživatelé měli nadále dostatečnou nabídku aktivizačních činností a zejména pracovního uplatnění. Velmi podstatný byl pečlivý výběr a příprava klientů, ověřování jejich schopností. Samozřejmě zajišťujeme nezbytnou asistenční péči v potřebném rozsahu," dodává Jaromír Fabián, vedoucí sociální péče domova.
Škodová Monika, Mgr. | dne 30.10.2015Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka