Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Poslední metry přisoudily titul Kristejnovi

Vyšlo dne:25.09.2015
Autor: redakce
Periodikum:Orlický deník

Předposlední závod Českého poháru v duatlonu se konal v prostředí zámeckého parku v Žamberku.
Zároveň se zde bojovalo o mistrovské tituly v krátkém duatlonu. Ty si odvezla dvojice Lukáš Kristejn a Tereza Zimovjanová.
Podmínky 25. ročníku NO+BL duatlonu byly ideální. Na závodníky čekalo pět kilometrů běhu, dvacet kilometrů na kole a na závěr znovu běžecká část na tříkilometrové distanci. Ta zavedla účastníky do parku, cyklistická trať pak závodníky nasměrovala přes Lukavici do Letohradu, kde je otočka poslala zpět do Žamberka.
První díl ještě o vítězi nic nenaznačil. Ani v cyklistické části se nikdo neutrhl a všichni aspiranti na nejvyšší příčky se hlídali. Ve vedení se střídali Lukáš Kristejn, Michal Málek, Petr Minařík a Josef Jakub. Největší drama a rozuzlení závodu přišlo v samotném závěru tříkilometrové běžecké trati. O pouhou jednu sekundu doběhl do cíle první Lukáš Kristejn. Žamberský biatlonový reprezentant předstihl Michala Málka a třetí byl Petr Minařík.
Hlavní závod mezi ženami ovládla Tereza Zimovjanová, druhá skončila Šárka Grabmüllerová a třetí příčku brala Simona Šimůnková.
Škodová Monika, Mgr. | dne 02.10.2015Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka