Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Airshow 2014 se blíží!

Vyšlo dne:30.06.2014
Autor: Žamberk
Periodikum:ORLICKÝ.net

Letecký klub Žamberk pracuje na přípravě dalšího leteckého dne, od roku 2005 již pátého v řadě. Airshow 2014 se uskuteční v sobotu 23. srpna se začátkem ve 13 hondin. Tradičně se snažíme pro všechny nadšené diváky připravit pestrý program, který potěší nejen zanícené milovníky letectví, ale také každého, komu je svět křídel sympatický a létání nebere jen jako nutný způsob přepravy.
A co pro vás letos chystáme? Samozřejmě pestrý program ve vzduchu i na zemi plný zajímavých ukázek a také okořeněný bohatou tombolou! Letecký den bude bezprostředně navazovat na mezinárodní slet historických kluzáků POTK 2014, takže budete mít možnost vidět unikátní historické typy, jako jsou Luňák, Kmotr, Pionýr a mnoho dalších jak za letu, tak i vystavené na zemi. Historické typy budou doplněny dvojplošníkem Avia C-104, což je poválečná verze legendárního německého dvojplošník Bücker 131 Jungmann. V případě příhodného počasí bude také připraven na start horkovzdušný balon.
Vicemistr světa v bezmotorové akrobacii Jan Rolínek předvede svoji exhibiční sestavu ve speciálním akrobatickém větroni ASK-21 vybaveném dýmovnicemi na koncích křídel, takže bude možné sledovat jeho letovou trajektorii.

Účást přislíbila také Armáda České Republiky a tak se můžete těšit na přílet vrtulníku Mi-17, který bude možné vidět na statické ukázce. Intenzivně jednáme o letových ukázkách Grippenů nebo L-159.

Budoucnost zaklepe na dveře premiérovou ukázkou zkušebního letounu poháněného elektřinou Phoenix Air Electro vyvíjeného v Ústí nad Orlicí stejnojmennou firmou, který již získal světové uznání. Letoun UL Phoenix, který je touto firmou vyráběn a úspěšně vyvážen do celého světa se rovněž představí v poutavé ukázce. Vše doplní odborným komentářem Martin Štěpánek, majitel této firmy a pilot v jedné osobě.

Finále bude opět patřit špičkové akrobaci, kterou premiérově převede mistr světa v kategorii unlimited Jan Rozlivka na speciálu Suchoj Su-29, což bude další velká premiéra žambereckého nebe! Jak jsme již zmínili, v průběhu celého programu bude možné zakoupit losy do tomboly. Kromě věcných cen můžete vyhrát vyhlídkové lety vrtulníkem a sportovním letounem a hlavní cenou tomboly jsou pak dvě volné letenky do libovolné evropské destinace od firmy Travel Service!

Samozřejmostí je bezplatné parkování v areálu letiště, kvalitní občerstvení a také skákací hrad a tématické soutěžní aktivity pro děti i hravé dospělé. Takže nezapomeňte, v sobotu, 23 srpna se ve 13 hodin těšíme na Vaší návštěvu!
Foglová Petra, Bc. | dne 30.06.2014Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka