Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Tomáš Magnusek v Žamberku!

Vyšlo dne:09.05.2014
Autor: FIDIKO
Periodikum:ORLICKÝ.net

Autor Bastardů natáčel v Žamberku svůj nový filmový projekt.

Natáčení probíhalo na několika lokacích a za účasti výjimečných hereckých osobností (J. Satoranský, J. Pokorná, R. Jelínek a další). Večer se pak konala neformální beseda s herci a režisérem snímku, na níž tvůrci odhalili (nejen) zákulisí vzniku celého projektu.

A jak vlastně celé natáčení probíhalo? Štáb přijel do Žamberka již brzy ráno a hned čelil prvnímu lehkému šoku. Po zhlédnutí vyfrézované hlavní silnice (opravy žamberské autostrády začaly vcelku nešťastně den před natáčením) byli zejména zvukaři nemile zaskočeni. Však také točte si dialog, když vám za zády projíždí kolona sklápěček. Nicméně za pomoci Městské policie (která náměstí na potřebnou dobu uzavřela) a za citlivého vedení pana Magnuska (který řekl, že se scéna zkrátka NATOČÍ a hotovo) byla tato první překážka zdárně překonána.

Následoval přesun do kostela sv. Václava, kde se konala další fáze natáčení. Na celý seriál sice platí informační embargo, ale snad neprozradíme mnoho, když řekneme, že sledovat pana Jaroslava Satoranského při práci (zde v roli faráře) byl skutečný zážitek.

No a pak už se celý štáb nastěhoval do Divišova divadla, kde probíhala hlavní část filmovacího dne. Natáčely se zde i scény s rozsáhlým komparzem. Drtivá většina komparzistů pocházela ze Žamberka a okolí a na atmosféře během filmování to bylo velice příjemně znát. Místní si zkrátka natáčení užívali. Vytvářet další vedlejší roličky pomáhalo také 12 ochotníků ze tří různých okolních divadelních souborů (DS Diviš Žamberk, DS Na Skále Helvíkovice, DS při SVČ Animo Žamberk). S profesionály si naprosto skvěle „sedli“, což poté režisér nezapomněl zmínit během večerní besedy. Tam si „amatéři“ i profesionálové vyměňovali poznatky a v lehce nadneseném duchu se i tak trochu „trumfovali.“

Premiéra snímku je naplánována na podzim tohoto roku, rozhodně si jej nenechte ujít. Více informací vám samozřejmě přineseme, jakmile padne již zmiňované informační embargo.
Foglová Petra, Bc. | dne 12.05.2014Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka