Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Orlická brána 2014

Vyšlo dne:29.05.2014
Autor: FIDIKO
Periodikum:ORLICKÝ.net

Přinášíme první nahlédnutí pod pokličku osmého ročníku oblíbeného multižánrového festivalu!
„Úplně nejlepší na tom festivalu byl celý festival!“

„...Bylo to vážně super!“

„...super line up. Příští rok jen houšť!“

„Díky za super sobotu, mám jen slova chvály - od první pohádky pro děti po poslední divadlo pro dospělé.“

To je pouze několik úryvků ze vzkazů návštěvníků loňské Orlické brány, které jsme převzali z oficiálního festivalového facebooku. Loňský ročník tohoto multižánrového festivalu pro celou rodinu se setkal s nadšeným přijetím a není pochyb, že i letošní (již osmá) Orlická Brána bude velkou událostí.

Termín osmého ročníku je již znám, takže si můžete poznamenat do diářů a deníčků: Orlická Brána 2014 se uskuteční v pátek 18. a sobotu 19. července a to opět v přírodním areálu pod Tyršovou rozhlednou. A jak vypadá letošní seznam účinkujících?

Diváky samozřejmě čeká spousta kapel a divadel, ale tentokrát je line-up pestřejší než kdykoliv předtím! Na poli hudebním se návštěvníci mohou těšit například na bluesovou legendu Rene Trossmana (USA). Tento americký kytarista se profesionálně bluesové hudbě věnuje přes 20 let, hrál pravidelně v klubech jižního i západního Chicaga a nyní ovládne páteční večer na Orlické bráně! Dále diváky čekají Houpací koně (nominováni na hudební cenu Apolllo), nebo třeba staří známí z Letohradu Dolly Bus Band.

V divadelní sekci se můžeme opět těšit na brněnské HaDivadlo, které na loňské Bráně slavilo natolik fenomenální úspěch, že jeho návrat na festivalové pódium byl téměř povinností. A víte, co si představit pod pojmem „kosmická fest-reality show“? Pokud ne, nenechte si ujít představení pražského divadla Ztracená existence!

Účinkujích je samozřejmě MNOHEM víc a postupně budou organizátory festivalu odhaleni všichni. Pro více informací zavítejte na web www.orlickabrana.cz, nebo na oficiální festivalový facebook.
Foglová Petra, Bc. | dne 20.06.2014Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka