Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Ivana Chýlková a Jan Potměšil v Divišově divadle

Vyšlo dne:13.05.2014
Autor: FIDIKO
Periodikum:ORLICKÝ.net

Do posledního místečka vyprodaný sál Divišova divadla zažil něco neuvěřitelného. Od fenomenálně zvládnuté scény (2 plazmové televizory použité během přestaveb namísto opony byly jednoduše geniální nápad) přes bezchybné herecké výkony, až po bláznivý scénář, který dokázal podat se sarkastickým vtipem dokonce i vraždy, tunelování a úniky před zákonem – zkrátka se jednalo o jednu velkolepou divadelní horskou dráhu.
A oč vlastně běželo? O téměř neuvěřitelnou lovestory bohatého požitkáře/mafiána Ištvána a jeho ženy Enike, kteří se společně koupou v šampaňském, střílejí po sobě, utíkají před policií a nesnesitelně si lezou na nervy. A to všechno jenom proto, že se milují až za hrob.

Hru napsal Patrik Hartl a už od začátku měl jasno, kdo by měl hrát hlavní role. Ivaně Chýlkové a Janu Potměšilovi tak byly jejich postavy ušity přímo na tělo a na představení to bylo skutečně významně cítit. Scéna, kdy je Ištván ve vaně, jeho milenka v koši na prádlo a Enike běhá někde mezi nimi s nabitou pistolí, byla jednoduše nezapomenutelná.


Představení mělo v Žamberku obrovský úspěch, o čemž svědčí (kromě vyprodaného sálu) též ohromné ovace, kterých se hercům dostalo a v neposlední řadě také lajky a nadšené komentáře na sociálních sítích. V Divišově divadle bude nyní následovat letní divadelní pauza (vyplněná však oblíbeným hudebně-divadelním festivalem Orlická brána, více na www.orlickabrana.cz). Podzimní sezónu pak otevře Pavla Tomicová v hlavní roli slavné hry Davida Drábka KOULE.
Foglová Petra, Bc. | dne 20.06.2014Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka