Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Burácející zvuk motorek bude znít žamberským Kotlem

Vyšlo dne:30.05.2014
Autor: Redakce
Periodikum:Orlický deník

V sobotu se na motokrosové trati v Žamberku pojede už čtvrtý závod letošního seriálu Nova Motocross Cup.
Jedná se o hobby seriál, ve kterém si může zajezdit každý, kdo má chuť si zazávodit. Nikdo nemusí mít motokrosovou licenci, stačí dobré zdraví a to nejdůležitější, mít motokrosovou motorku a chuť se poprat s ostatními, kteří tento seriál jezdí pravidelně. Samozřejmě, že licenční jezdci se můžou přijet také svézt, protože tento seriál má mezi ostatními kategoriemi i samostatnou kategorii licenčních jezdců.
V letošním roce se Nova Motocross Cup zaměřil na ty nejmenší kategorie a to do 50, 65 a 85 ccm. Pro tyto začínající borce v našich podmínkách není mnoho připravených seriálů, kde by si mohli poměřit síly mezi sobě rovnými. Tento seriál ale udělal výjimku a každá kubatura si jede svůj vlastní závod, takže i rodiče nemusí mít až tolik strachu o své kluky. Vždyť v předminulém závodě se po pěkně upravené trati v Benátkách nad Jizerou proháněl i pětiletý závodník. Díky sponzorům jsou nejslabší kubatury odměňovány až do 8. místa. Všichni dostávají medaile, diplomy a další hodnotné ceny.
Při předešlém závodě v Dolním Bousově se objevil i jeden z našich nejlepších motokrosařů František Smola, který předal ceny nejlepším z dopoleních jízd. Pro ty nejmenší závodníky to byl opravdu zážitek. „Bylo domluveno, že nám všem na těchto závodech předvede něco ze svého motokrosařského umění, ale technika byla proti a Fery musel v prvním kole ze závodu odstoupit," uvedl Jari Kurri.
Proto zveme všechny, nejen závodníky, ale i diváky na sobotní motokros do Žamberka, protože v tomto sportu není předem nic vyhrané. Závodník může být sebelepší, ale je tu ještě technika, která může všechno zhatit v té nejnevhodnější chvíli. Určitě se bude na co dívat.
Přejímky pro ty nejmladší závodníky, kteří startují v dopoledních jízdách, začínají v 6.30 hodin ráno, odpolední startující se mohou přihlásit během dopoledne. Toto je taky jeden ze zásadních rozdílů, kterými se tento seriál liší od ostatních. Závodníci na trati nestráví celý den, ale dopoledne závodního dne je rezervováno pro nejmladší kategorie, které končí v poledne a odpolední závodění je určeno kategoriím od 19 let až po veterány.
Přijďte podpořit svou účastí borce na závodních strojích a zároveň prožít den trochu odlišně.
Foglová Petra, Bc. | dne 23.06.2014Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka