Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Zahraniční zpěvák: týdny jednání

Vyšlo dne:26.05.2010
Autor: Martin Ťopek
Periodikum:Mladá fronta DNES

ŽAMBERK Zajistit hvězdné obsazení na festival není jednoduché. Záleží přitom i na tom, zdali se snaží pořadatelé nalákat českou špičku, nebo superstar ze zahraničí. "Hlavně je to o penězích. Pak dlouho, dlouho nic, a pak zase o penězích," řekl dramaturg festivalu Jam Rock Libor Pavlata o zajištění známých rockových hvězd pro česká pódia.
Podle Pavlaty je v Čechách jen sedm kapel, které jsou schopny přitáhnout před podium více jak tisíc lidí. Tři sestry, Chinaski, Vypsaná fixa, jmenuje zkušeně jednu za druhou, u některé však neopomene dodat, že ta na festivaly nejezdí. "Výhodou českých skupin je, že dopředu řeknou: My hrajeme za tolik a tolik, chcete nebo nechcete?" uvedll Pavlata.

Zahraniční kapely jsou na vyjednávání těžší, nechají si totiž nabídnout cenu a s tou pak vyčkávají, třeba i řadu týdnů, jestli se na obzoru neobjeví lepší nabídka.
"Je to dlouhé vyjednávání. A navíc příšerně otravné, rozhodně to není na jeden dva telefonáty," řekl Pavlata.

Dokud zahraniční hvězdy nedostanou od zvoucího pořadatele nabídku sympatické částky, do jednání se ani nepouštějí. "Ale ani když jim dáte sumu, za kterou už by zpěvák nebo kapela byli ochotni hrát, není vyhráno. Pokud je chcete v době, kdy se jinde hraje významnější festival, tak do poslední chvíle nevíte, jestli vám neodřeknou," dodal Pavlata.

Přesto podle něj je potřeba na festival zvát zpěváky a kapely stále vyšší úrovně. "Co neroste, to umírá. A co nemá ustrnout, musí se vyvíjet, tedy i úroveň kapel na festivalu. Nechceme-li tady mít stále to samé, musíme kapely obměňovat," dodal dramaturg.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj
Vanický Zdeněk | dne 14.06.2010Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka