Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Žamberská akademie volného času se těší mimořádné oblibě

V červnu zakončilo školní rok šest tříd Žamberské akademie volného času.
Během celého školního roku byl pro celkem 144 studentů připraven velmi pestrý program seminářů - k výročí Petra Ebena, o přírodě, o mykologii, o srpnových událostech roku 1968, z historie Žamberka, proběhl také psychologický seminář a beseda o židovské či romské kultuře a došlo také na pohyb a zdravé cvičení. V průběhu školního roku bylo připraveno více než 40 seminářů.
V červnu potom všechny třídy čekaly školní výlety - jednodenní i dvoudenní podle zájmu jednotlivých tříd. Výlet si všichni studenti užili a jsme rádi, že se jim navštívená místa líbila. Školní rok byl tradičně ukončen v obřadní síni radnice, kde si absolventi převzali vysvědčení. Pro studenty třetího a šestého ročníku byl připraven také absolventský list, protože s úspěchem zdolali tříleté studium!
A co čeká Žamberskou akademii volného času od září? Otevíráme opět první ročník, neboť zájem o tuto naši netradiční školu stále neopadá - už se na „prvňáčky“ velmi těšíme! Absolventi třetích a šestých ročníků vyjádřili velký zájem ve studiu pokračovat. Jejich nadšení nás těší, a proto jsme pro ně připravili další tříletý cyklus přednášek.
Děkujeme všem studentům za zájem o další vzdělávání, jejich elán a aktivitu. Děkujeme všem lektorům, kteří zprostředkovali informace i zážitky. Děkujeme všem, kdo tento úspěšný projekt zajišťují v čele s Dášou Ducháčkovou!
Dagmar Ducháčková a Oldřich Jedlička
Škodová Monika, Mgr. | dne 19.07.2019
ŽAVČŽAVČŽAVČŽAVČŽAVČObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka