Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Zahájení služby Senior doprava ČČK pro město Žamberk

V úterý 1. září 2020 byl slavnostně zahájen provoz služby Senior doprava. Tato služba rozšiřuje stávající sociální a doprovodné aktivity nejen pro cílovou skupinu seniorů.
Objednavatelem služby je město Žamberk, které vyslyšelo podněty od občanů města, kterým tímto děkujeme za jejich aktivitu. Provozovatelem služby je oblastní spolek Českého červeného kříže Ústí nad Orlicí, který má s touto službou patnáctiletou zkušenost a provozuje ji v šesti městech okresu.
Senior doprava je určena nejen seniorům nad 55 let, osobám znevýhodněným zdravotním stavem, ale také rodičům s dětmi. Využít ji lze pro odvoz k lékaři, na nákupy, do knihovny, při zařizování úředních záležitostí, návštěvy přátel, odvoz k vlakovému nebo autobusovému nádraží.
Provozní doba Senior dopravy je v současné době stanovena od 7:00 do 15:30 hodin, individuálně lze dohodnout i odvoz mimo tyto hodiny. Objednávky jsou přijímány na tel. čísle 774 421 957 nejlépe den před plánovanou jízdou. V případě, že nebude hovor přijat, dispečer se vždy ozve zpět. Permanentky jsou k zakoupení u dispečera vozidla nebo na pracovišti Senior dopravy ČČK, která sídlí v budově Centra sociální péče, Albertova 357. Zde Vám také budou odpovězeny všechny dotazy ohledně převozu či platby. Senior dopravu ČČK pro rok 2020 finančně podpořilo město Žamberk částkou 180.000 Kč, vozidlo bylo zapůjčeno oblastním spolkem ČČK Ústí nad Orlicí.
Věříme, že se nová služba ve městě osvědčí a její provoz bude podporován i v dalších letech.

Mgr. Dagmar Ducháčková, MPA, vedoucí odboru SOCZ
Škodová Monika, Mgr. | dne 03.09.2020
Senior dopravaSenior dopravaSenior dopravaObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka