Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Čtyřicátý závěrečný koncert ZUŠ

V pátek 7. června v 18 hodin se počtyřicáté otevře opona Divišova divadla, aby pozvala na jeviště žáky a učitele Základní umělecké školy Petra Ebena – dříve Lidové školy umění v Žamberku.
Škola, která oslaví v září svoje 40. narozeniny, opravdu každý rok uspořádala závěrečný koncert v Divišově divadle s jedinou výjimkou, a tou byl rok 2009, kdy se závěrečný koncert konal na pódiu na Masarykově náměstí v rámci oslav 30. výročí založení školy.
Už první rok samostatné existence uzavřela škola velkým koncertem, na kterém účinkovalo 180 žáků (přípravka, taneční, kytarový a houslový soubor, sbor a sólisté). A v hledišti tleskalo přes 300 diváků. Slušný start, který jsme se snažili po všech dalších 38 let nejen napodobit, ale spíše překonat. A skutečně – počet vystoupení, účinkujících a diváků se po celou dobu neměnil. Sečteno a podtrženo je to za všechny ty roky zhruba 6.000 účinkujících a 12.000 diváků.
Měnilo se pojetí koncertů, doufejme i kvalita jednotlivých vystoupení a měli jsme snahu vždy něčím překvapit. Tak například v roce 2012 byly závěrečné koncerty dva – v divadle souborový a orchestrální, ve škole sólový. V roce 2013 byl koncert benefiční na podporu ZUŠ Kralupy nad Vltavou, která byla zničena povodní. A v roce 2017 jsme závěrečný koncert spojili s celorepublikovou akcí ZUŠ Open. Poslední roky jsou závěrečné koncerty bez velkých orchestrů, které vystupují koncem června na zámeckém nádvoří.
A tak vás všechny opravdu srdečně zveme na 40. závěrečný koncert, kde vám nabídneme práci všech oborů, všech nástrojů a mnoha žáků od těch nejmenších až po ty nejstarší. Ke zhlédnutí bude i výstava ke 40. výročí školy v předsálí divadla.
Těšíme se na vás v pátek 7. června 2019 v 18 hodin v Divišově divadle!
Škodová Monika, Mgr. | dne 05.06.2019
Ke stažení:

Dokument: plakát zuš 40 | soubor: 41589.pdf | velikost: 0.09 MB   - plakát zuš 40Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka