Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Ohlédnutí za Dny evropského dědictví!

Žamberk se i letos připojil k celoevropské akci Dny evropského dědictví. Ty proběhly v pátek 11. a v sobotu 12. září 2020.
V pátek byla otevřena veřejnosti radnice a na návštěvníky zde čekalo povídání s krajkářkou Marií Poludovou o historii krajkářství zde v Žamberku a především o výzdobě obřadní síně, která je jejím dílem. Žákyně ze ZUŠ Petra Ebena zde připravily výstavu svých prací a pod taktovkou paní učitelky Pavly Trojanové usedly za herdule a předvedly paličkování přímo na místě. Ve vstupní hale bylo možné si prohlédnout pamětní knihy města a také knihy Sboru pro občanské záležitosti. Návštěvníci mohli zavzpomínat nad fotografiemi z vítání občánků a akcí města od 60. let 20. století. Vystaveny byly fotografie z Jarní fotovýzvy a také zábavná křížovka Poznáte Žamberk? V 18 hodin byla zahájena komentovaná procházka po Masarykově náměstí s poutavým výkladem paní Vlaďky Šulcové.
V sobotu 12. září byla možnost navštívit v prodloužené otevírací době Tyršovu rozhlednu, Domek Prokopa Diviše a v odpoledních hodinách také expozici Městského muzea Žamberk včetně výstavy Výtvarný Žamberk.

Kateřina Suchomelová, kultura, občanské záležitosti

Škodová Monika, Mgr. | dne 14.09.2020
EHD 2020EHD 2020EHD 2020EHD 2020EHD 2020Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka