Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Vánoční výstava - Vánoční dobroty

V neděli 5. prosince 2010 byla zahájena XI. vánoční výstava v žamberském muzeu. Vystoupení s čerty si připravil divadelní kroužek ANIMO, děti a rodiče hledali Mikuláše.
Předvánoční atmosféru obohatily ukázky zdobení perníků paní Alenou Tschöpovou, Anna Brůnová předváděla pletení košíků a zvonečků z pedigu, Věra Polanská vytvářela ozdoby z plstěné vlny. Návštěvníci obdivovali suché vazby a vánoční aranžmá, dřevěné misky, medový perník, skleněné ozdoby, textilní výrobky, svíčky, keramické zvonečky a hrnečky z Neratova. Ve výstavní místnosti při výstavě „Vánoční dobroty“ mohli zájemci ochutnat vánočního kubu.
Výstava potrvá do 19. prosince, o víkendech bude probíhat další program (ochutnávka vína, zdobení perníků, jak se stahuje kapr, malování betlémových figurek, vánoční koledy).
Nabízíme kalendář historických pohlednic Žamberka na rok 2011 a velký výběr papírových vystřihovacích betlémů.
Kalous Petr | dne 07.12.2010
Vánoční dobrotyVánoční dobrotyVánoční dobrotyVánoční dobrotyVánoční dobrotyVánoční dobrotyVánoční dobrotyVánoční dobrotyVánoční dobrotyVánoční dobrotyVánoční dobrotyVánoční dobrotyVánoční dobrotyVánoční dobrotyVánoční dobrotyObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka