Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

MĚSTO ŽAMBERK ZÍSKALO 2.MÍSTO V SOUTĚŽI O PERNÍKOVOU POPELNICI 2009

Soutěž obcí v třídění odpadu

Město Žamberk získalo 2. místo v soutěži obcí v třídění odpadu, kterou vyhlásil Pardubický kraj a společnost EKO-KOM, a.s. Města a obce Pardubického kraje se účastnily třetího ročníku soutěže „O perníkovou popelnici“.
Soutěžilo se ve třech kategoriích – do 500 obyvatel, do 5000 obyvatel a nad 5000 obyvatel a hodnoceno bylo množství vytříděného odpadu přepočteného na jednoho obyvatele. Kromě těchto již tradičních kategorií přišli pořadatelé s novinkou – cenou pro „Skokana roku“. Rozděleno bylo celkem 10 ocenění. Mezi tři vítězné obce v každé kategorii a také pro obec, která udělala oproti minulému roku největší bodový skok, byla rozdělena finanční prémie, která za rok 2009 představovala celkovou částku 750 000 Kč a také deset symbolických perníkových popelnic.

Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo 3.května 2010 v prostorách zasedací místnosti sálu Rady Pardubického kraje. Ceny vítězům v jednotlivým kategoriích předali Ing. Václav Kroutil, radní Pardubického kraje zodpovědný za zemědělství, životní prostředí a venkov, ředitelka oddělení využití odpadů společnosti EKO-KOM, a.s. RNDr. Martina Vrbová, Ph.D. a regionální manažer společnosti EKO-KOM, a.s. Tomáš Pešek.

Město Žamberk vybojovalo 2. místo. Vítězství v naší kategorii získala Litomyšl a na třetím místě skončil Letohrad. V loňském ročníku obsadil Žamberk první příčku a Litomyšl druhou, letos se pozice otočily. Jako druhé, nejlépe třídící město jsme obdrželi finanční prémii 70 000 Kč. Oceněná města a obce na prvním místě si odnesli 130 tis. Kč a na třetím místě 40 tis. Kč.

Překvapením letošní soutěže je obec Jaroslav z okresu Pardubice, která poskočila ve své kategorii o 148 pozic ze 177. místa v roce 2008 na 29. místo v roce 2009. Právem ji patří titul Skokan roku“.

Za tento krásný úspěch je třeba poděkovat všem žamberanům, kteří se zapojili do třídění odpadů a také organizátorům soutěže za pěkné ceny, kterých si moc vážíme. Doufáme, že uspějeme i v dalších ročnících soutěže, přestože konkurence je veliká.
Hovádková Alena, Ing. | dne 03.05.2010
Ocenění v soutěži obcí2.místo v soutěži obcíPerníková popelnice 2009Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka