Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Městské muzeum Žamberk bylo nominováno na Muzeum roku 2017

Městské muzeum Žamberk bylo nominováno na Muzeum roku 2017. Tým Městského muzea Žamberk děkuje všem návštěvníkům za jejich podporu, těšíme se na slavnostní vyhlášení vítěze!
Ve III. ročníku soutěže Muzeum roku byla do finále nominována tato muzea:
• Městské muzeum Žamberk
• Regionální muzeum Mělník
• Regionální muzeum Mělník – skalní obydlí ve Lhotce u Mělníka
Městské muzeum v Žamberku se stejně jako více než 1100 dalších institucí, muzeí a památkových objektů zapojilo do portálu do-muzea.cz, kde se účastnilo soutěže o titul Muzeum roku. Provozovatelem portálu, který vznikl ve spolupráci s Asociací muzeí a galerií, je Národní muzeum. Hlasování ke třetímu ročníku prestižní soutěže probíhalo od 1. dubna 2017 do 31. března 2018.
Návštěvnická soutěž o titul Muzeum roku vznikla v roce 2015 jako součást mediální kampaně Národní soutěže muzeí Gloria musaealis, která je významným odborným oceněním muzejní práce. Návštěvníci jednotlivých institucí mohli hlasovat na portálu do-muzea.cz. Ve třech kategoriích ohodnotili body od 1 do 5 úroveň expozic a výstav, poskytované služby a přístup zaměstnanců k návštěvníkům.
Vyhlášení vítězů proběhne ve čtvrtek 17. května 2018 od 14:00 hodin ve Smetanově síni Obecního domu v Praze v rámci slavnostního předávání Cen Gloria musaealis za rok 2017. Tým Městského muzea Žamberk děkuje všem návštěvníkům za jejich podporu, těšíme se na slavnostní vyhlášení vítěze!

Mgr. Petr Hažmuka, ředitel muzea
Škodová Monika, Mgr. | dne 02.05.2018
Muzeum rokuObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka