Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Olympijský park Pardubice 2016

Pardubického kraj srdečně zve všechny příznivce sportu do Olympijského parku Pardubice, který je organizován v rámci Letních olympijských her v Rio de Janeiru.
A co na vás čeká? Každý den bude pro ty nejčilejší připravena ranní rozcvička, která bude začínat v 8 hodin v parku Na Špici. Od 9 do 16 hodin budete mít možnost vyzkoušet různé sporty pod odborným dohledem. Ten bude zajištěn zkušenými trenéry ze zapojených sportovních klubů. Symbolicky uzavírat aktivní sportoviště pak bude každý den workshop capoeiry, u kterého si protáhnete tělo a naučíte se i něco z tohoto typicky brazilského umění. Po 16. hodině pak budou v některých sportovních disciplínách následovat exhibiční turnaje.

Do projektu se zapojilo přibližně 70 místních i regionálních sportovních klubů. V srdci dění, tedy v parku Na Špici, si během dne vyzkoušíte například míčové hry, prvky ze sportovní gymnastiky, judo a další bojové sporty. Čeká vás i golf, lukostřelba nebo nízké lanové překážky. Další disciplíny naleznete i jinde - v areálu letního stadionu, na zámku, tenisových kurtech TK Pernštýn či v Tyršových sadech, které budou patřit relaxaci a orientačnímu běhu. U Labe a Chrudimky se budou konat ukázky a závody v triatlonu, dálkovém plavání, potápění a zároveň se zde budou nacházet stanoviště pro kanoistiku, jachting, paddleboarding a veslování. Pokud byste si rádi vyzkoušeli něco nového, nyní budete mít jedinečnou příležitost. Součástí programu budou totiž i méně známé disciplíny, jako kin-ball nebo crossminton.

Pestrý bude také kulturní program, například Zámek Pardubice ožije festivaly i koncerty. Hlavní pódia, na nichž se bude hudební kulturní program převážně odehrávat, budou v parku Na Špici, na zámku i třídě Míru. U Tyršových sadů najdete Happy Season stage, na které se budou konat nejen animační programy pro děti. Velkou zajímavostí zde totiž bude i soutěž regionálních kapel. Unikátní Výstavu o sportu nabízí už od 23. června až do konce letních prázdnin Galerie města Pardubic na Příhrádku. Na hlavním pardubickém bulváru – třídě Míru - se 6. a 7. srpna těšte na program plný hudby, tance a dobrého jídla inspirovaný kulturou Latinské Ameriky, takzvaný Latino fest, který pořádá Kulturní centrum Pardubice.

Závěrečný ceremoniál bude v režii Komorní filharmonie Pardubice. V neděli 21. srpna se historické centrum, respektive Pernštýnské náměstí, rozezní jejím slavnostním open-air koncertem. Repertoárem můžete oslavit nejen vítězství našich sportovců, ale naleznete v něm i odkaz k historickým událostem tohoto dne.

Na našem webu v sekci Olympijský park Pardubice 2016 si navíc můžete stáhnout průvodce OPP 2016. Další podrobnosti zjistíte také na webu www.olympijskeparky.cz nebo na facebookovém profilu Olympijský park Pardubice 2016.
Škodová Monika, Mgr. | dne 16.08.2016
Ke stažení:

Dokument: mapa | soubor: 30960.png | velikost: 0.25 MB   - mapaObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka