Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Běh naděje 2017 přinesl více než pět tisíc korun na výzkum rakoviny

Slunečné úterý 13. června patřilo příznivcům Běhu naděje, kteří si mohli před Divišovým divadlem nejprve užít pestrý doprovodný program a v 16 hodin vyrazit na trasu dlouhou 1 nebo 3 kilometry. Do letošního 21. ročníku se zapojilo celkem 144 běžců, chodců a maminek s kočárky.
Z organizačních důvodů jsme museli zrušit oblíbenou cyklistickou část závodu, letos bylo možné se zúčastnit pouze „po svých“. Na výzkum, léčbu rakoviny a volnočasové aktivity hendikepovaných dětí se podařilo vybrat a na konto celostátní sbírky odeslat částku 5.501 Kč, děkujeme!
Celá akce už tradičně začala malováním na asfalt, kde se mohly umělecky vyřádit děti z obou mateřských škol. Jejich výtvory ocenil starosta města Jiří Dytrt, který celou akci zahájil. Jako první vystoupily mažoretky Sedmikrásky ze ZŠ Lukavice následované dětmi z Neonku při MŠ Sluníčko. Skvělá vystoupení předvedl taneční obor ZUŠ Petra Ebena a taneční skupina NEON. Velký potlesk sklidily obě žamberské základní školy, které poměřily své síly v soutěžích školních týmů. Celé odpoledne byl otevřen stan Českého červeného kříže a záchranný vůz Zdravotnické záchranné služby, kde si zájemci mohli vyzkoušet poskytnutí první pomoci.
Běh naděje uspořádalo město Žamberk a ZŠ 28. října 581 Žamberk ve spolupráci s Městským kulturním podnikem FIDIKO a Střediskem volného času, ANIMO, Žamberk. Děkujeme všem organizátorům v čele s Jaroslavem Hájkem a zejména účastníkům Běhu naděje, kteří podpořili výzkum rakoviny a vyjádřili solidaritu nemocným.
Škodová Monika, Mgr. | dne 15.06.2017
BěhBěhBěhBěhBěhBěhBěhBěhBěhBěhBěhBěhBěhBěhBěhBěhBěhBěhBěhBěhBěhBěhObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka