Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Žamberk je finalistou soutěže O křišťálovou popelnici

Na slavnostním večeru v Hradci Králové byly 10. června 2015 v rámci konference Odpady a obce oznámeny výsledky celostátní soutěže obcí "O křišťálovou popelnici" za rok 2014. Ceny předali zástupci autorizované obalové společnosti EKO-KOM, která je vyhlašovatelem soutěže.
V soutěži O křišťálovou popelnici se obce hodnotí podle dosažených výsledků v oblasti nakládání s komunálním odpadem, míry aktivity, ale také komplexnosti hospodaření se všemi komunálními odpady včetně informování občanů o způsobech nakládání s jednotlivými druhy odpadů. Hodnocení obcí se provádí především na základě údajů poskytovaných obcemi systému EKO-KOM v rámci jejich pravidelného výkaznictví a do soutěže je automaticky zařazeno všech 6073 obcí, které jsou do systému zapojeny.

V letošním XI. ročníku soutěže se na prvním místě umístilo město Dvůr Králové nad Labem, jehož zástupci si z Hradce Králové odvezli putovní Křišťálovou popelnici, která váží 35 kg. Druhé místo získalo město Turnov a třetí příčku obsadila obec Čejkovice.

Město Žamberk se zařadilo mezi čtrnáct finalistů prestižní soutěže obcí České republiky v třídění odpadů O křišťálovou popelnici za rok 2014, umístilo se na 4. - 14. místě, kde jsou si obce rovny a obdrželo malou popelnici ze skla a diplom.

Ačkoli jsme na nejvyšší stupeň nedosáhli, lze považovat umístění mezi čtrnáct nejlepších obcí za velký úspěch našich občanů, kteří se snaží o kvalitní a zodpovědné třídění. Dále je třeba také poděkovat všem, kteří se na práci spojené s naším odpadovým hospodářstvím podílejí, a to zejména svozovým firmám.
Hovádková Alena, Ing. | dne 12.06.2015
Ke stažení:

Dokument: Finalisté soutěže O křišťálovou popelnici 2014 | soubor: 23857.pdf | velikost: 0.37 MB   - Finalisté soutěže O křišťálovou popelnici 2014
Dokument: Žamberk | soubor: 23858.pdf | velikost: 0.35 MB   - Žamberk
Ocenění pro město ŽamberkMalá křišťálová popelniceSlavnostní vyhlášení finalistůObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka