Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Oznámení k bezpečnostní situaci v Žamberku

Vážení spoluobčané, v návaznosti na skutečnost, že na sociálních sítích se začaly šířit informace o možném šíření omamných a psychotropních látek v Žamberku včetně údajného zapojení dětí, oslovili jsme vedení Policie České republiky, KŘP Pardubického kraje, Územního odboru Ústí nad Orlicí.
Jednali jsme o aktuální bezpečnostní situaci v Žamberku a rád bych Vás ujistil, že Žamberk patří k nejbezpečnějším městům v působnosti příslušného územního odboru policie. Dne 6. února 2020 k dané problematice policie vydala tiskovou zprávu, kterou Vám přikládáme.

Oldřich Jedlička, starosta města


Policisté reagují na nepotvrzené informace zveřejněné na sociální síti Facebook

Policisté v Pardubickém kraji zaznamenali na sociálních sítích informaci o možném zneužívání dětí k převážení drog na Žambersku. Za policii bychom rádi sdělili, že žádné takové oznámení neevidujeme, resp. nám ani nebylo oznámeno. Celou věc nyní prověřujeme a vyslechneme i osobu, která tyto informace veřejně šíří právě prostřednictvím sociálních sítí. Zároveň žádáme občany Žamberka a okolí, pokud byste měli jakékoliv informace k této věci, neprodleně kontaktujte policisty na lince 158. Současně doporučujeme rodičům, aby nepodceňovali prevenci v oblasti drog vůči svým dětem.

Mjr. Ing. Markéta Janovská, tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Škodová Monika, Mgr. | dne 07.02.2020Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka