Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Běh naděje 2014

Běh naděje, který se konal v úterý 17. června v Žamberku, byl jedním z 62 Běhů naděje, které se v letošním roce běží po celé České republice.
Jedná se o sportovně společenské humanitární akce inspirované Během Terryho Foxe, který v České republice úspěšně probíhal v letech 1993 – 2007 a na nějž Běh naděje volně navazuje. V Žamberku se tento druh akce spojený s humanitární sbírkou na podporu výzkumu rakoviny konal již po osmnácté.

Doprovodný program se odehrál na prostranství před Divišovým divadlem a tradičně začal malováním na asfalt. Většina výtvarných děl vznikla pod rukama dětí z MŠ Čtyřlístek, připojit se však mohl kterýkoli zájemce. Na silnici tak vznikla galerie pestrobarevných obrázků a porota ocenila autorky třech nejkrásnějších – těmi byly Laura Hermanová, Tereza Páchová a Kristýna Smrčková.

V doprovodném programu vystoupily mažoretky ze ZŠ Nádražní 743, Neonek při MŠ Sluníčko, Taneční skupina Neon MINI 1 a DVK 2 a žáci ze Speciální SŠ a ZŠ Žamberk. Každoroční součástí programu byla také soutěž školních týmů. Tentokrát se mezi sebou utkala družstva ze ZŠ 28. října, ZŠ Nádražní 743 a SSŠ a ZŠ Žamberk. Týmy bojovaly ve třech více či méně náročných disciplínách, které jistě pobavily a zaujaly nejen samotné soutěžící, ale především značné řady fanoušků a přihlížejících diváků. Vítězi se pro tento rok stali zástupci ze ZŠ Nádražní 743. Za zmínku jistě stojí i stanoviště Českého červeného kříže z Ústí nad Orlicí, kde si bylo možné vyzkoušet poskytnutí první pomoci.

Celkem se zaregistrovalo 392 účastníků a na boj proti rakovině věnovali částku 8.526 Kč. Cyklistické i běžecké tratě byly vedeny zámeckým parkem. Tímto bychom chtěli velmi poděkovat rodině Parishů, která nám běh parkem umožnila.

Běh naděje pořádalo Město Žamberk a ZŠ 28. října 581 Žamberk ve spolupráci s Městským kulturním podnikem FIDIKO a Střediskem volného času ANIMO Žamberk. Děkujeme nejen těm, kteří se podíleli na zdařilém průběhu akce, ale také všem účastníkům Běhu naděje, kteří podpořili výzkum rakoviny.
Foglová Petra, Bc. | dne 03.07.2014
Běh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka