Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Sloupek starosty - archiv

Informace z porady starostů měst a obcí území obvodu úřadu s rozšířenou působností v Žamberku

Dne 07.04.2016 proběhla od 9 hod porada starostů obcí PÚ III, jednání se uskutečnilo v sále zastupitelstva města ( III. poschodí MěÚ Žamberk, ul. Nádražní 833 ) na pozvání starosty města Žamberk Jiřího Dytrta.

Poděkování společnosti Vodovody a kanalizace Žamberk, v.o.s.

V úvodu mého příspěvku předesílám, že si velmi vážím podnětů a připomínek spoluobčanů k chodu našeho města. Všímaví občané, kterým záleží na našem městě, mohou svými podněty ovlivnit jeho rozvoj.

Poděkování Jiřímu Strnadovi a Štěpánovi Michalovičovi za reprezentaci města Žamberk.

Rada města přijala na svém jednání Jiřího Strnada a Štěpána Michaloviče, kteří v roce 2015 na mezinárodních závodech reprezentovali město Žamberk a za své výkony stanuli na stupních pro vítěze.

Město ŽAMBERK má schválený rozpočet na rok 2016

S přebytkem 33 milionů začíná město Žamberk rok 2016. Tyto finanční prostředky zůstaly na účtech města především z důvodu nedokončených a nebo nerealizovaných investičních akcí v roce 2015.

Shrnutí roku 2015

Začátek nového roku přímo vybízí k bilancování roku minulého. Myslím si, že rok 2015 byl hodně nabitý, stalo se mnoho méně či více významných událostí, splnila se mnohá přání, ne však všechna.

Anketa "Nejúspěšnější sportovec okresu Ústí nad Orlicí" za rok 2015.

V pondělí 11. ledna proběhlo od 17 hodin v Ústí nad Orlicí v Kulturním domě slavnostní vyhlášení 47. ročníku ankety "Nejúspěšnější sportovec okresu Ústí nad Orlicí" za rok 2015.

Tradiční Novoroční ohňostroj zahájil nový rok v Žamberku 1.1.2016 na Masarykově náměstí poprvé v 18 hodin.

V minulosti jsme vítali nový rok vždy na tradičním Novoročním ohňostroji na Masarykově náměstí v 00.30 hodin.

PF 2016

Vážení spoluobčané a návštěvníci města Žamberk,
s blížícím se časem vánočním přejeme štědré Vánoce a klidné vánoční svátky a do nového roku přejeme pevné zdraví, štěstí a dobré přátele kolem sebe.
Za město Žamberk Jiří Dytrt

Výrobce lokomotiv CZ LOKO otevřel laserové centrum

Řezací laserové centrum dnes v Žamberku slavnostně uvedla do provozu společnost CZ LOKO, a.s., která je největším výrobcem motorových lokomotiv v zemi.

Prezident Miloš Zeman navštívil v rámci návštěvy Pardubického kraje město Žamberk

V úterý 3. listopadu navštívil město Žamberk prezident České republiky Miloš Zeman, který přijel v doprovodu hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.

Město Žamberk navštívili zástupci rakouského Senftenbergu

Naše partnerské město Senftenberg v Dolním Rakousku má od února letošního roku nového starostu a radu města. A nově zvolený starosta, pan Josef Ott, projevil zájem navštívit Žamberk, seznámit se s městem a jeho vedením.

Informace ze setkání starostů měst a obcí území obvodu úřadu s rozšířenou působností v Žamberku

Dne 15. 9. 2010 proběhla porada starostek a starostů obcí obvodu úřadu s rozšířenou působností v Žamberku, kterou zahájil starosta města Žamberk Jiří Dytrt.

Informace o průběhu stavby silnice I/11 Žamberk, odstranění dopravní závady v km 100,5.

Ředitelstvím silnic a dálnic ČR (investor) byla začátkem července tohoto roku zahájena rekonstrukce silnice I/11 v úseku pod Židovským hřbitovem s názvem "Stavba I/11 Žamberk, odstranění dopravní závady v km 100,5" neboli oprava opěrné zdi.

Žamberk je finalistou soutěže O křišťálovou popelnici za rok 2014

Na slavnostním večeru v Hradci Králové v Kongresovém centru Aldis byly 10. června 2015 v rámci konference Odpady a obce oznámeny výsledky celostátní soutěže obcí "O křišťálovou popelnici" za rok 2014.

Pasování prvňáčků na čtenáře proběhlo v Městské knihovně v Žamberku již počtvrté.

V Městské knihovně Žamberk proběhl v pátek 19.6.2015 čtvrtý ročník slavnostního pasování prvňáčků na čtenáře.

Starší zprávy:    1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · 24 · 25Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka