Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Dotazy, náměty, připomínky ...

Akce ,,Ukliďme Česko"

Lucie Kecová
Dobrý den, zapojí se město Žamberk 18.4. do celorepublikové akce Ukliďme Česko? Děkuji za odpověď.

Re: Akce ,,Ukliďme Česko"

Jiří Dytrt, 13.04.2015
Dobrý den, město Žamberk se zapojí do celorepublikové akce "Ukliďme Česko" prostřednictvím svých zařízení, které zřizuje.
S pozdravem Jiří Dytrt

Řidičský průkaz

Veronika Geršlová
Dobrý den chci se zeptat jestli nemám hotový řidičský průkaz?? děkuji

Re: Řidičský průkaz

Zdeněk Vanický, 13.04.2015
Dobrý den,
stav vyřízení žádosti o řidičský průkaz zjistíte na webu města Žamberka, v části „Stav vyhotovení dokladů“ (sekce „Portál občana“ – sloupec vlevo nahoře) .

S pozdravem Zdeněk Vanický
oddělení informatiky

Platba

Doleckova
Dobry den,lze platit za sluzby - pas,prepis vozu atd. platebni kartou?Dekuji Doleckova

Re: Platba

Dobrý den paní Dolečková,
za úkony, které vyřídíte Městském úřadě Žamberk,
odboru správním a dopravy (občanské průkazy,
cestovní doklady, přepis vozidla), je možno platit platební kartou.

Bc. Edita Pálková
vedoucí odboru správního a dopravy

Kalendář akcí

Dana Hubálková
Dobrý den, u všech akcí v kalendáři se objevuje neděle.

Re: Kalendář akcí

Zdeněk Vanický, 30.03.2015
Dobrý den,
děkujeme za upozornění, chyba byla odstraněna.

S pozdravem Zdeněk Vanický

Řidičský průkaz

Marcela Řeháková
Dobrý den, potřebuji si vyměnit řidičský průkaz, končí mi platnost. Nenašla jsem ve formulářích vhodný formulář. Můžete mi prosím poradit, který formulář si můžu stáhnout a kde? Děkuji Marcela Řeháková

Re: Řidičský průkaz

Dobrý den,

formulář žádosti o ŘP získáte na MěÚ při vyřizování žádosti, žádost nevyplňujete, tiskne se z počítače.

S pozdravem

Bc. Ladislava Papáčková, DiS.
Referent registru řidičů
tel.: 465 670 294

Občanský průkaz a pas

Markova Dana
co musím doložit

Re: Občanský průkaz a pas

Dobrý den,

k Vašemu dotazu "občanský průkaz a pas" - co musím doložit:
jelikož z Vašeho dotazu není zřejmé, z jakého důvodu chcete požádat o vydání těchto dokladů, obraťte se prosím přímo na osobu v podpise této zprávy, odpovíme Vám konkrétně.

S pozdravem

Bc. Edita Pálková
vedoucí odboru správního a dopravy
tel.: 465 670 220

Parkování v hlubokánu

Zdeňka Dobešová
Dobrý večer, zajímalo by mě, jak dlouho bude platit zákaz stání v Hluboké ul.? Nebo, jestli nemohou být uděleny výjimky pro trvale žijící občany v této ulici? Tím spíš, že počasí venku připomíná jaro a ani dlouhodobá předpověď žádné sněžení neuvádí, děkuji.

Re: Parkování v hlubokánu

Jiří Dytrt, 23.03.2015
Dobrý den,
děkujeme za podmět, který předáme správci pozemní komunikace TS Žamberk, který dopravní značku B 29 zákaz stání v Žamberku ul. Hluboká obsluhuje.

S pozdravem Jiří Dytrt

Nové přechody?

Mojmír
Dobrý den,měl bych dotaz.Neuvažujete o vybudování nových přechodů pro chodce?Hlavně by to bylo dobré u muzea(naproti pivovaru Kanec),přechod sice je o cca 100 m.vedle,ale stejně dost lidí přechází právě v místě,kde přechod není .A druhé místo je u hřbitova(naproti býv.kasárnám).Tam by to přechod chtělo jako sůl.Zde zvláště o dušičkách přechází rušnou silnici mnoho lidí a riskují střet s autem

Re: Nové přechody?

Jiří Dytrt, 02.03.2015
Dobrý den,
Vámi uvedená místa pro vybudování přechodu jsme projednávali s Dopravním inspektorátem a přechody nebyly městu povoleny. Důvodem nesouhlasu vybudování přechodu pro chodce naproti Městskému muzeu a pivovaru v Žamberku jsou především rozhledové poměry v daném místě. Vybudování přechodu u bývalých Orlických kasáren, nebylo rovněž městu povoleno, ale na základě zpracovaného projektu, je umožněno v tomto místě zřídit místo pro přecházení, které umožní přechod silnice I/11 tam, kde jsou splněny požadavky na bezpečnost chodců. Tento projekt, byl předán na Státní fond dopravní infrastruktury a po schválení žádosti, bude chodník upraven do bezbariérového provedení s místem pro přecházení do ulice Ke střelnici (k městskému hřbitovu).

S pozdravem Jiří Dytrt

Zákazy stání

Leoš Štěpánek
Dobrý den, zeptám se: proč jsou ulice a náměstí osazeny značkami "zákaz stání" a tyto se nerespektují? Nádražní, Hluboká, od radnice k Hluboké, atd.

Re: Zákazy stání

Jiří Dytrt, 02.03.2015
Dobrý den,
zákazy stání jsou zde umístěny z důvodu bezpečnosti a plynulosti silničního provozu (např. v ul. Hluboká pro zajištění zimní údržby místní komunikace). Proč se nerespektují zákazy, proč lidé porušují právní normy? Neznám přesnou odpověď, ale může to být nízká sociální kontrola. K dodržování norem dochází buď z vnitřního přesvědčení (lidé se sami stydí za její porušení), nebo z obavy před sankcí. Protože ne všichni lidé dospějí do etapy, že je dobré normy dodržovat, je zde kontrolní mechanizmus, v tomto případě při spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, ukládá policie pokuty. Ze statistiky Městské policie Žamberk vyplývá, že za rok 2014 řešila 585 přestupků a uložila na pokutách 227.000,-Kč v počtu pěti strážníků.

S pozdravem Jiří Dytrt

Rekontrukce

Míra
Dobrý den,kdy začne rekonstrukce opěrné zdi a komunikace 1/11 ?? dle Vašich starších příspěvků už měla být už hotova.

Re: Rekontrukce

Jiří Dytrt, 02.03.2015
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že opravu opěrné zdi u silnice I/11 v úseku po Židovským hřbitovem finančně zajišťuje Ředitelství silnic a dálnic požádal jsem o odpověď Ing. Jiřího Hostašu, vedoucí provozního úseku Správy Pardubice Ředitelství silnic a dálnic ČR, kterou uvádím:

"Na výše uvedenou akci je již v běhu otevřené výběrové řízení. V současné době je uveřejněno předběžné oznámení, po jeho ukončení poběží lhůta pro podání nabídek. Nenastanou-li neočekávané komplikace,předpokládáme započetí prací v květnu t.r. s dokončením akce nejpozději v říjnu 2015".

S pozdravem Jiří Dytrt
Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka