Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Dotazy, náměty, připomínky ...

Rekonstrukce Nádražní ulice

Vladislav Šmirous
Prosím o sdělení, v jakých úsecích a v jakých časových obdobích bude probíhat rekonstrukce Nádražní ulice. Z přiložené přílohy to není patrné. Děkuji

Re: Rekonstrukce Nádražní ulice

Dobrý den.
Na první přiložené grafické situaci je přehled všech etap plánované opravy včetně termínů.
Děkuji.

Bc. Kateřina Halbrštátová
Referent správy pozemních komunikací
Odbor správní a dopravy

Herny

Věra K.
Chci vědět proč ještě v Žamberku neplatí zákaz provozování automatů jako třeba v Ústí nad Orlicí,Lanškrouně,Vysokém Mýtě nebo Králíkách? Je snad město závislé na financích z hazardu???

Re: Herny

Jiří Dytrt, 06.02.2015
Dobrý den,

zastupitelstvo města Žamberka se na svém zasedání dne 20.09.2011 usneslo vydat obecně závaznou vyhlášku Žamberka č. 3/2011 o stanovení míst a času, ve kterém mohou být provozovány výherní hrací přístroje a určila místa, kde výherní hrací přístroje lze provozovat s přesným určením lokalit a adres. Tímto krokem došlo k výraznému omezení, ale nebyl stanoven úplný zákaz. Město na financích z hazardu není závislé, ale výnos z této činnosti zajišťuje na základě přijatých pravidel financování sportu v Žamberku.

S pozdravem Jiří Dytrt

Dotaz

Kolář
Dobrý den, proč Městská policie nekontroluje, aby pes byl na vodítku a né volně pobíhal a napadal jiné psi na vodítkách? Jejich majitelé se vysmívají majitelům řádně uvázaných psů na vodítku. Takovým psem byl můj pes napaden, vzhledem k tomu že byl na vodítku se nemohl bránit. Takový pes může napadnout i malé dítě, které povede svého pejska na vodítku na procházku. Prosím o nápravu.

Re: Dotaz

Jiří Dytrt, 19.01.2015
Dobrý den,
město Žamberk má platnou vyhlášku č. 1/2005, která upravuje pravidla pro pohyb psů na veřejném prostranství a Městská policie provádí její kontrolu. V podobných případech je dobré zavolat hlídku Městské policie přímo na místo, aby porušení právní normy mohli strážníci ihned vyřešit a viníka potrestat. Pokud požadujete Váš případ zpětně prošetřit, oznamte jej na Městské policii v Žamberku k vyřízení.

S pozdravem Jiří Dytrt

Zábavní pyrotechnika

Vít Polák
Dobrý den,
prosím o informaci, zda vedení města zvažuje vydání obecně závazné vyhlášky regulující používání zábavní pyrotechniky.
Děkuji za odpověď.

Re: Zábavní pyrotechnika

Jiří Dytrt, 19.01.2015
Dobrý den,
na základě podnětu Ministerstva vnitra budeme připravovat nové znění Obecně závazné vyhlášky o veřejném pořádku, do které používání zábavné pyrotechniky zahrneme a předložíme zastupitelstvu města ke schválení. Předpokládám, že bychom do nového návrhu Obecně závazné vyhlášky určité omezení používání zábavné pyrotechniky navrhli.

S pozdravem Jiří Dytrt

Občanský průkaz/ cestovní pas

Zbyněk Fajt
Dobrý den,
co ptřebuji sebou k vydání nového OP/CP.

Re: Občanský průkaz/ cestovní pas

Vážený pane Fajte,

odpověď na tuto otázku je velmi složitá, protože je celá řada variant. Detailní odpověď najde na webových stránkách města Žamberk v sekci Životní situace – Odbor správní a dopravy – Občanské průkazy a cestovní doklady – Vydání občanského průkazu, Vydání cestovního dokladu.

Rovněž Vám poradí naše pracovnice na těchto telefonních číslech: 465 670 223, 465 670 224, 465 670 227.

S pozdravem

Ing. Marcel Klement
vedoucí odboru
Odbor správní a dopravy

Rybářský lístek

Anna Šafářová
Dobrý den,
letos mi končí platnost rybářského lístku, který byl vydán MÚ v Žamberku. Trvalým bydlištěm stále spadám pod Žamberk, ale přechodně bydlím v Praze. Mohu si o nový rybářský lístek zažádat tu? Popř. je nějaká varianta vyřízení bez mé osobní účasti?
Mnohokrát děkuji a přeji Vám hezký den.

Re: Rybářský lístek

Vážená paní Šafářová,

žádost o vydání rybářského lístku vyřizuje příslušný úřad, a to dle trvalého bydliště žadatele.
V tomto případě tedy Městský úřad Žamberk.

Vyřídit žádost na MěÚ Žamberk za Vás může jiná osoba, která přinese řádně vyplněnou žádost ( k dispozici na stránkách MěÚ, v sekci formuláře) s Vaším podpisem , Váš OP a nynější rybářský lístek.

Ing. Hana Cukorová
vedoucí oddělení životního prostředí

Poplatek za svatební obřad

Lenka
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaký je důvod, že se v Žamberku vybírá poplatek 1000 Kč za podání žádosti o svatební obřad i v úředně stanovenou dobu. Je to ke snížení počtu svateb v Žamberku? Nikde jinde jsem se s tímto nesetkala..Děkuji.

Re: Poplatek za svatební obřad

Dobrý den,
odpovídáme na Váš dotaz, poplatek 1 000,- Kč je za provedení svatebního obřadu stanovený usnesením Rady města Žamberk č. 1614/11, jedná se o provozní poplatek na režijní náklady, živou hudbu, recitaci během obřadu. Záleží na rozhodnutí rady nebo zastupitelstva města, stanoví-li si takový poplatek.

Bc. Petra Šulcová
matrika, státní občanství
Odbor správní a dopravy

Dotaz-změna trvalého bydliště

Martinkova
Dobrý den,chtěla bych se zeptat změnila jsem si trvalý bydlistě.Řidičský průkaz si musím taky zažádat nový,nebo se na velkém technickým průkazu napíše změna?Děkuji

Re: Dotaz-změna trvalého bydliště

Vážená paní Martinková,

pokud jste změnila bydliště v rámci jednoho města, tak řidičský průkaz měnit nemusíte, pokud ano, tak jste povinna tak učinit do 5 pracovních dnů od vzniku této změny.
Co se týká technického průkazu, tak tam jste povinna změnu nahlásit do 10 pracovních dnů od vzniku této změny, a tato Vám bude zapsána.

S pozdravem

Ing. Marcel Klement
vedoucí odboru
Odbor správní a dopravy

Dotaz na řidičské průkazy

Tomáš Faltus
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak dlouho asi tak trvá vydání řidičského průkazu, když jsem si o něj nepožádal zrychlenou formou. Jestli bude dostupný až po uplynutí 15 pracovních dnů, nebo jestli by mohl být dostupný i dříve. Děkuji za odpověď

Re: Dotaz na řidičské průkazy

Vážený pane,
požádal jste si vydání řidičského průkazu ve stadardním režimu. To znamená, že ze zákona je lhůta k vyhotovení 20 dnů. Vzhledem k tomu, že je v současné době méně žádostí, tak zkuste po 15 dnech zavolat na evidenci řidiičů, kde Vám sdělí, zda je Váš řidičcký průkaz připraven k vyzvedntí.
S pozdravem

Ing. Marcel Klement
vedoucí odboru správního a dopravy
Městský úřad Žamberk

Solná jeskyně

Pavlína Vosková
Dobrý den,nemůžu nikde najít odkaz na solnou jeskyni Krystal,nemáte,prosím,telefonní číslo?Webovky mají mimo provoz.Za odpověď děkuji.

Re: Solná jeskyně

Eva Skulbaševská, 15.12.2014
Dobrý den,
kontakt na Solnou jeskyni v Žamberku, který máme k dispozici, je: 737 864 369.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Eva Skulbaševská
Turistické informační středisko Žamberk
Kostelní 446
Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka