Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Dotazy, náměty, připomínky ...

Výměna OP

Lucie Kecová
Dobrý den,

jak dlouho před koncem platnosti občanského průkazu je nejlepší řešit vystavení nového OP?

Děkuji za odpověď

Re: Výměna OP

Dobrý den,
zákonná lhůta pro vydání občanského průkazu je 30 dnů. O nový občanský průkaz stačí tedy žádat měsíc před koncem platnosti. K žádosti potřebujete původní občanský průkaz, fotit se budete na úřadě v rámci procesu pořízení žádosti.

S pozdravem

Markéta Valachová, Dis.
referent správního oddělení

Restaurace Jamaica

Mojmír
Nevíte prosím vás zda bude ještě někdy otevřena bývalá vyhlášená restaurace Jamaica?Děkuju za odpověď

Re: Restaurace Jamaica

Jiří Dytrt, 20.03.2014
Dobrý den,
omlouváme se, ale o tom, zda bude ještě někdy otevřena bývalá vyhlášená restaurace Jamaica nemáme žádné informace.
S pozdravem Jiří Dytrt

Staré ŽL

Pepík
Dobrý den,byly by k nahlédnutí někde staré čísla ŽL třeba z 80.nebo90.let?

Re: Staré ŽL

Dobrý den,
domníváme se, že by je mohli mít k dispozici v městském muzeu a též v archivu v Zámrsku. K archivaci jsou posílány také na:

- Národní knihovna ČR, Klementinum 190, 110 01 Praha l - Staré město,
- Knihovna Národního muzea, Královská obora 56 170 76 PRAHA 7,
- Ministerstvo kultury ČR, M.Horákové 139, 160 41 Praha 6,
- Státní technická knihovna, Mariánské nám.5, 110 01 Praha 1.

V redakci ŽL jsou k dispozici od r.1991 :-).

Vlasta Pavlousková
Redakce ŽL

Dotaz

Jiří Merganc
Nezdá se Vám směšné, že je zde pořád AAT II, když se nebude nic dělat? Nebo k tomu alespoň napsat nějaké vysvětlení.
3.03.2014

Re: Dotaz

Jiří Dytrt, 20.03.2014
Dobrý den,
zastupitelstvo města Žamberk přijalo na svém jednání dne 17.9.2013 usnesení o schválení ukončení realizace projektu Areálu aktivní turistiky II Pod Černým lesem v Žamberku. Netuším co Vám připadá směšné a jaké další vysvětlení potřebujete.
S pozdravem Jiří Dytrt

Bioodpad

Iva Kalušová
Dobrý den,zajímá mě, zda MÚ neuvažuje o dřívějším zahájení svozu bioodpadu, když je tu jaro tak brzy? :-) Děkuji

Re: Bioodpad

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz, protože by mohl zajímat i další občany. Svozy bioodpadů se plánují již na podzim předchozího roku společně s TS ŽAMBERK s.r.o., a to včetně smluvní ceny. Dopředu lze obtížně odhadnout, jak dlouhá nebo mrazivá bude zima.

První letošní svoz bude 1. dubna, což je již za čtyři týdny. Dřívější termíny nejsou optimální z toho důvodu, že v březnu může často mrznout, obvykle v noci. Obsah hnědé nádoby na bioodpady tak zamrzne a velmi obtížně se vysypává. Plastové nádoby by se mohly při vyklápění do vozu poškodit, popraskat nebo polámat. Obsluha svozového vozidla takové zkušenosti bohužel má, zejména koncem listopadu nebo začátkem prosince.

Letošní zima nebyla bohatá na sníh, nicméně ani trávy v březnu nebude mnoho. Pokud přesto budete mít po jarním úklidu zahrady bioodpadů více, než se vejde do nádoby, je možné je zavézt do sběrného dvora v Zemědělské ulici, dle provozní doby.

S pozdravem

Ing. Alena Hovádková
Odbor životního prostředí a zemědělství


Doplnění dne 14.03.2014:

Vzhledem k letošnímu příznivému počasí a na základě usnesení Rady města Žamberk se uskuteční mimořádný svoz bioodpadů již příští týden, v úterý 18. března 2014 a ve středu 19. března 2014. Seznam ulic je stejný jako při pravidelných svozech. Od dubna do listopadu 2014 budou svozy organizovány opět 1 x za 14 dní.

Ing. Alena Hovádková
Odbor životního prostředí a zemědělství

Pronajem bytu

Barbora Babusikova
Dobry den chcela by som sa Vas opytat ci nahodu neviete o pronajmu nejakého bytu v Žamberku totiz s priatelom sme si tam nasli pracu a neviem si najst ubytovanie. Velmi by som radaak by ste my vedeli pomoct. Dakujem

Re: Pronajem bytu

Dobrý den,
městské byty se pronajímají dle schválených Pravidel, kde je jedna z podmínek trvalý pobyt v Žamberku, dál město prodává byty do osobního vlastnictví formou dražby, ve všech případech je o tomto informace na webu města na úřední desce v bytových záležitostech nebo v sekretariátu starosty. Pronájmy u soukromých subjektů lze najít v inzerci Žamberských listů nebo regionálních inzertních novinách.

Kamila Borovičková
asistentka
Kancelář starosty

Silnice

Černý Vladimír
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na kdy jsou plánované opravy silnic v ulicích nádražní a klostermanova (přes rozárku). Děkuji za odpověď

Re: Silnice

Dobý den,
oprava ul. Klostermanova je plánovaná předběžně na období březen 2014 až červen 2014. Ul. Nádražní předběžně na období červenec 2014 až listopad 2014.
Přesný termín bude znám až po výsledcích přidělení dotace od EU kraji a po výsledcích výběrového řízení.

Bc. Kateřina Halbrštátová
Referent správy pozemních komunikací

Poplatky

Petr Matoušek
Dobrý den, budou i letos doručovány složenky s poplatky za odpady a za psa? Zatím nám nic nepřišlo.

Re: Poplatky

Pokorná Marcela, 19.02.2014
Dobrý den,
složenky na úhradu místního poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů spolu se složenkami na úhradu místního poplatku ze psů budou rozesílány během měsíce února.

Pokorná Marcela, referentka odboru životního prostředí a zemědělství

Převod peněz na konto strávníka

Vladislav Šmirous
Prosím o zrychlení převodu peněz z banky na konto strávníka ve školní jídelně. V dnešní době mi připadá trochu dlouho, když peníze putují dva až tři dny z banky do školní jídelny. Děkuji

Re: Převod peněz na konto strávníka

Marta Kacálková, 10.02.2014
Dobrý den,
mezibankovní převody nezávisí na školní jídelně, ale obecně platí, že bankovní převody mezi jinými bankami jsou provedeny během dvou dnů. Komerční banka, u které má školní jídelna bankovní účet, připraví v nočním zpracování transakcí soubor, který je k dispozici pouze jednou denně. Každé ráno tento soubor nahráváme do stravovacího systému a tím se připíší zaslané platby.

Příklad : Strávník pošle finanční částku s datem splatnosti 4.2. z jiné banky, např. z České spořitelny. Do KB se tato částka připíše dne 5.2.. Školní jídelna stáhne ráno 6.2. soubor s datem 5.2. a připíše platby na účty strávníků.

Z těchto důvodů doporučujeme strávníkům, aby své platby posílali s dostatečným předstihem.

S pozdravem
Marta Kacálková
ředitelka Školní jídelny Žamberk
tel. 465 612 775
www.jidelna.com

LIDL

Veronika K.
Dobrý den,chtěla jsem se Vás zeptat zda-li se bude stavět něco na pozemku naproti Mateřské školce,měl tam být snad Lidl co jsem kdysi slyšela nebo jak to tedy je?Děkuji Vám mockrát za odpověď

Re: LIDL

Jiří Dytrt, 06.11.2013
Dobrý den,
na pozemku po bývalém Dřevotexu, naproti finančnímu úřadu byl skutečně záměr společnosti LIDL o výstavbu marketu. Již od roku 2005 zástupci společnosti jednali s vlastníky pozemku o odkupu, který zrealizovali a ještě v roce 2012 společnost LIDL požádala o prodloužení platnosti stavebního povolení. Od jara letošního roku jsou pozemky v této lokalitě nabízeny společností LIDL k prodeji. Zastupitelstvo město mne v červnu letošního roku pověřilo jednáním se společností LIDL o odkupu pozemků pro město, případně o provedení úpravy pozemků na park či plochu k užitku obyvatel a návštěvníků města. Do současné doby se zástupci společnosti nevyjádřili.

S pozdravem Jiří Dytrt
Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka