Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Dotazy, náměty, připomínky ...

Dotaz

Jitka Gregorová
Dobrý den,
jenom krátce.Je někde v blízkosti autobusového nádraží v Žamberku přístupné veřejmé WC?
Děkuji za odpověď.

Re: Dotaz

Eva Skulbaševská, 26.09.2013
Dobrý den,

v blízkosti autobusového nádraží v Žamberku veřejné WC nejsou, nejbližší jsou u Masarykova náměstí, směrem k zámku. Je to přibližně 10 min. pěší chůze od autobusového nádraží.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Eva Skulbaševská
Informační středisko Žamberk

Velorex

Tomáš
Dobrý den,chci se zeptat jestli město zvažuje opravu ulice mezi Velorexem a sběrnými surovinami.Myslím tím pořádnou opravu ne vylévání děr betonem.Děkuji za odpověď.

Re: Velorex

Dobrý den,
v současné době se s opravou této komunikace neuvažuje. Město již v roce 2005 provedlo opravu této komunikace místní sanací nejhorších částí. Bohužel podloží jako celek je velmi pohyblivé (jíl) a to zejména vlivem pojíždění těžké nákladní techniky do sběrných surovin. Komplexní oprava s hloubkovou sanací podloží by si vyžádala značné finanční prostředky, které nyní není možné z rozpočtu města vyčlenit. Navíc v areálu sběrných surovin do nedávna probíhala výstavba nového objektu a tak by oprava nebyla vhodná vzhledem k pojíždění stavební techniky.

Na základě Vašeho podnětu bude oprava této komunikace zahrnuta do dlouhodobého výhledu oprav a investičních akcí.

S pozdravem

Ing. Vladimír Fabián
investiční technik

Odvolání tajemníka - pokračování

Merganc J.
Není to jenom osobní invektiva, která nikam nevede a když neustále prohráváte tak odejít sám?Připomenu: Správa cizího majetku... je potřeba si to uvědomit.

Re: Odvolání tajemníka - pokračování

Jiří Dytrt, 07.08.2013
Dobrý den,
nevím o jakém neustálém prohrávání píšete, neboť Vámi a Mgr. Kalousem podávaná trestní oznámení na mne a ostatní osoby, nejsou založena na reálných podkladech a Vaše neustálé přesvědčování o Vaší pravdě a Vaše výzvy k odstupování jsou skutečně mylné a lhavé. Domnívám se, že by jste měl především Vy zvážit Vaši snahu působit v zastupitelstvu města, neboť Vámi prováděné kroky ubližují městu a jednotlivým lidem a toto je potřeba si uvědomit.
S pozdravem Jiří Dytrt

Odvolání tajemníka

Merganc J.
Tajemník I. Prchal zatím vyhrál všechny spory s Vámi. Nezdá se Vám, že když tato přihlouplá válka nikam nevede a stojí město nemalé peníze (právníci)měl byste tento boj ukončit. K čemu slouží městu pracovník, který bere nemalé peníze, ale díky Vám nesmí pracovat.

Re: Odvolání tajemníka

Jiří Dytrt, 07.08.2013
Dobrý den,
vedení města Žamberk dehonestuje člověk, u kterého nejblíže nadřízený orgán - KÚ Pardubického kraje - ( který je se situací ve městě Žamberk a plněním role tajemníka seznámen jistě lépe, než centrální orgán, kterým je Ministerstvo vnitra ) jednoznačně zjistil min 3 závažná porušení povinností Ing. Prchala. To, že nakonec Ing. Prchal nebyl odvolán z funkce tajemníka, není proto, že by u něj závažná pochybení nebyla, ale je to pouze důsledkem rigidních a judikaturou zatím ani nepotvrzených výkladů právní úpravy (podané v tomto případě Ministerstvem vnitra a Krajským soudem v Hradci Králové), které naopak vyznívají tak, že město Žamberk mohlo jednat dříve a mělo dát výpověď tajemníkovi a požádat o odvolání z funkce Ing. Prchala v obou případech do 2 měsíců po zjištění porušení jeho povinnosti.
S pozdravem Jiří Dytrt

Podpora užívání drog

Marek Chlupatý
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, proč město Žamberk podporuje užívání marihuany ("trávy"), které je propagováno na materiálech festivalu Jam rock. Jaký v tom vidíte přínos? Kolik město zaplatí za to, že je spojováno s tímto společensky nebezpečným chováním?

Děkuji za odpověď.

Marek Chlupatý

Re: Podpora užívání drog

Jiří Dytrt, 09.07.2013
Dobrý den,

k Vašemu příspěvku Vám sdělujeme, že město Žamberk nepodporuje užívání žádných návykových látek. Na sloganech pořadatele festivalu, které jsou zveřejněny na webových stránkách města, není žádná propagace návykových látek uvedena. Město Žamberk je jedním z partnerů festivalu stejně jako mnoho dalších subjektů. Přínosem partnerství pro město Žamberk je především zvýšení návštěvnosti města a tím zvýšené tržby obchodníků podnikajících na katastru města. Město neplatí za žádné Vámi uvedené společensky nebezpečné chování, nýbrž taková chování prostřednictvím svých orgánů postihuje dle příslušných právních předpisů.

S pozdravem Jiří Dytrt

Zvláštní parkování pana Vejdy

Tomáš
Dobrý den,
rád bych věděl proč parkuje každý den Automobil firmy Taxi Vejda na chodníku u sídliště z ulice 28.října směr školská po pravé straně. Ne jedna maminka s kočárkem se musí vyhnout přes silnici. Na chodníku není jediné označení pro místo určené k parkování! Prosím o odpověd na dotaz.
Děkuji.

Re: Zvláštní parkování pana Vejdy

Jiří Dytrt, 30.05.2013
Dobrý den,
na základě vašeho upozornění Městská policie Žamberk vyřešila přestupkové jednání a zajistila nápravu ve věci vámi uvedeného parkování pana Vejdy.

S pozdravem Jiří Dytrt

Parkování v Žamberku (opět)

Lucie Kecová
Dobrý den,
co se děje v Žamberku pro to,aby lidé neparkovali v místech,kde je to zakázáno – v obytné zóně mimo parkoviště,na chodníku,v protisměru,v křižovatce… Např.velmi často někdo parkuje ve vjezdu do Habrova dvoru nebo na parkovišti u pošty v jakési druhé řadě kolmo k již zaparkovaným autům.Je smutné, že jsou v Žamberku podporováni špatní řidiči na úkor těch zodpovědných.
Děkuji za odpověď

Re: Parkování v Žamberku (opět)

Patrik Lauterbach, 09.05.2013
Dobrý den,

v případě porušení zákona 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích, přestupky spáchané nedovoleným stáním nebo zastavením vozidla na pozemní komunikaci řeší Městská policie v blokovém řízení, pokud nestačí domluva, případně oznamuje přestupek správnímu orgánu k dalšímu projednání.

V roce 2012 Městská policie Žamberk řešila 130 případů nedovoleného stání vozidla v rozporu se zákonem a v letošním roce 62 přestupků (do 30.4.2013).

S pozdravem Patrik Lauterbach, velitel MP Žamberk

Podorlicka poliklinika atd

petrzilek martin
dekuji Vam za vase odpovedi
me otazky byly inspirovany informacemi z rad obyvatel ZBK a okoli.nebylo by dobre zvysit informovanost obyvatel ve vecech ktere se jich bezprostredne tykaji?

Re: Podorlicka poliklinika atd

Jiří Dytrt, 09.05.2013
Dobrý den,
vaše dotazy byly spíše z roviny odbornější a nejsme přesvědčeni, že by občanům tyto informace chyběly i s ohledem na písemnou diskusi v Žamberských listech. Pokud občané mají dotazy odbornější či konkrétnější mohou navštívit jednotlivé vedoucí odborů MěÚ v Žamberku nebo písemnou formou či dotazem na webových stránkách města požádat o odpověď.

Děkujeme za podnět případného zvýšení informovanosti obyvatel ve věcech, které se jich bezprostředně týkají.

S pozdravem Jiří Dytrt

Bezpecnost tazatelu

petrzilek martin
myslite si,ze pripadny tazatel si muze byt jist svou bezpecnosti,chranen pred pripadnymi postihy ze strany zamberecke radnice,ci zainteresovanych stran i po zverejneni mozna ne moc prijemneho dotazu?

Re: Bezpecnost tazatelu

Jiří Dytrt, 09.05.2013
Dobrý den,
myslím si, že případný tazatel si může být jist svou bezpečností před případnými dotazy z Vámi uvedených stran.
S pozdravem Jiří Dytrt

Podorlicka poliklinika

petrzilek martin
dobry den
jak velkou realnou sanci ma mesto Zamberk,ze by mohlo pripadne prijit o svuj majetek,vlozeny do spolecnosti Podorlicka Poliklinika?treba v pripade nepriznive hospodarske situace v teto spolecnosti.

Re: Podorlicka poliklinika

Jiří Dytrt, 03.05.2013
Dobrý den,
k Vašemu dotazu sdělujeme, že není zřejmé, jaký konkrétní majetek máte na mysli. Město uhradilo peněžitý vklad do základního kapitálu ve výši 60.000,00 Kč. Peněžité vklady uhradili i ostatní společníci. Pokud město převedlo movité věci, případně poskytlo peněžité příspěvky společnosti Podorlická poliklinika s.r.o., nejednalo se o vklad; tyto prostředky, resp. věci jsou ve vlastnictví společnosti. O způsobu krytí případných ztrát společnosti rozhoduje valná hromada.
S pozdravem Jiří Dytrt
Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka