Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Dotazy, náměty, připomínky ...

Železniční doprava

Galádová Iva
Poznatky a stížnosti cestujících jsem podrobně sepsala a v termínu určeném ŽL odeslala.Bohužel návrh nového JR 2012/2013 je stejně nedostatečný.Do 18.7.měli zástupci měst k němu vznést připomínky.Jaké kroky jste v tomto směru učinil?

Re: Železniční doprava

Jiří Dytrt, 13.09.2012
Dobrý den,
poznatky a stížnosti cestujících na základě naší výzvy V Žamberských listech byly odeslány na zástupce firmy OREDO a opakovaně projednávány na poradě starostů pověřeného obvodu. Souhlasím s Vámi, že nově navržený jízdní řád vlakový je nedostatečný, ale je beze změn a není v současné době možné žádat o navýšení spojů z důvodu zvýšených nákladů na dopravní obslužnost Pardubického kraje, který je plátcem.

S pozdravem Jiří Dytrt

Dotaz Jam Rock

rocker Pepča
Měl bych prosím dotaz,proč na Jam rock nemůže přijet taky nějaká kapela pro nás starší ročníky,kteří současné složení kapel Jam rocku zas až tak nemusí?Těmi skupinami mám na mysli např.Olympick,Turbo,Argema nebo Katapult.Příjde mi,že jsou tady každý rok interpreti dost stejní.Děkuji za odpověď

Re: Dotaz Jam Rock

Jiří Dytrt, 11.09.2012
Dobrý den,
město Žamberk není přímým organizátorem hudebního festivalu Jam rock a z tohoto důvodu přímo neovlivňujeme účinkující ani interprety. Váš požadavek předám organizátorům festivalu pro případné zařazení Vámi uvedených hudebních skupin.

S pozdravem Jiří Dytrt

Dotaz

Merganc J.
Pane starosto
ve Vašich odpovědích(viz níže) se zmiňujete, že někdo se zalíbením poškozuje Žamberk. Když víte o koho se jedná, proč se nehájíte soudní cestou a nevymáháte po něm škody, které tím Žamberku způsobil?

Re: Dotaz

Jiří Dytrt, 30.08.2012
Dobrý den,
ano v mých odpovědích panu Jíšovi zazněl souhlas s tím, že jsou mezi námi lidé, kteří mají potěšení a zalíbení v poškozování města Žamberk. Konkrétní jména nezazněla a budou skutečně uvedena v dokumentech chránících dobré jméno města Žamberk.

S pozdravem Jiří Dytrt

Dotaz

Merganc J.
Myslíte, že rozpis "Pohotovosti" v této podobě má nějakou cenu?

Re: Dotaz

Zdeněk Vanický, 20.08.2012
Dobrý den,
nemá.

S pozdravem.

Zdeněk Vanický
Město Žamberk

Dotaz

Merganc J.
Nezdá se Vám, že informace o protipovodňových aktivitách jsou poněkud zastaralé? Stavět se bude od konce r. 2011 do poloviny r.2013. Už tenkrát bylo vcelku jasné, že se nestihne vše připravit. Jak je to doopravdy?

Re: Dotaz

Dobrý den,
nová zpráva k stavbě protipovodňových opatření byla zveřejněna na webu města dne 25.7.2012 v rubrice "Zprávy od nás…" a v Žamberských listech - srpen 2012. Zpráva ve stati "Bezpečnost obyvatel" na webu města bude v tomto duchu upravena.

Ing. Vladimír Fikejs
vedoucí odboru obrany a kriz. řízení

Parkování v Žamberku

Lucie Kecová
Dobrý den, již 2x jsem posílala dotaz (naposledy cca před 14 dny)ohledně špatného parkování v Žamberku, resp. jeho tolerováním městské policie. Proč ani jednou nebyl vyřízen a zveřejněn?

Re: Parkování v Žamberku

Zdeněk Vanický, 16.08.2012
Dobrý den,
k dnešnímu dni v našem systému evidujeme několik dotazů do vás. Problematiky parkování ve městě se však týkal pouze příspěvek ze dne 03. 11. 2011 v 17:30 hod. Příslušná reakce na něj byla zveřejněna dne 09. 11. 2011 v 13:01 hod. (k nahlédnutí v historii). Žádný další dotaz, který by se vztahoval k dané problematice v systému neevidujeme. Mohlo samozřejmě dojít i k nějakému informačnímu šumu. Proto mě případně kontaktujte na telefonu 775 709 009. Budeme se snažit celou věc objasnit. Děkuji.

Zdeněk Vanický
Město Žamberk
oddělení informatiky

Nový jízdní řád na rok 2012/2013

Galádová Iva
Jak řeší zástupci města návrh nového,opět velice úsporného a nevyhovujícího JŘ,který zpracovává firma OREDO letos mnohokrát kritizovaná. V návrhu je pouze 22 vlakových spojů z Letohradu do Doudleb oproti 48 z Doudleb do Týniště.

Re: Nový jízdní řád na rok 2012/2013

Jiří Dytrt, 16.08.2012
Dobrý den,

na základě výzvy města Žamberk v Žamberských listech jsme požádali spoluobčany o spolupráci ve věci podání informací nesouladných nebo nevyhovujících autobusových a vlakových spojů. Na základě takto zaslaných podnětů jsme s firmou Oredo a Českými drahami jednali pro zlepšení. Pokud by jste měla návrhy na změny, prosíme o předání na podatelně Městského úřadu v Žamberku a nebo písemně na adresu z důvodu možného jednání se zástupci firem výše uvedenými.

S pozdravem
Jiří Dytrt

Dotaz

Merganc J.
Proč nezveřejníte obsah odpovědi z ČT? Tato odpověď z předchozího dotazu chybí.

Re: Dotaz

Jiří Dytrt, 16.08.2012
Dobrý den,
odpověď dramaturga pořadu dle našeho názoru neobsahovala vysvětlení proč veřejnoprávní televize vytvořila rodinný portrét bývalého tajemníka spojeného s investiční akcí Pěší zóna vztahující se k podané výpovědi z pracovního poměru. Na základě žádosti tuto odpověď obdržel zastupitel Mgr. T. Kalous, který vám ji předal k dispozici.

S pozdravem
Jiří Dytrt

Dotaz

Merganc J.
Proč nezveřejněno? Míním tím odpověď z ČT.
Je to proto, že pro Vás to vyznělo nelichotivě.

Re: Dotaz

Jiří Dytrt, 16.08.2012
Dobrý den,

odpověď dramaturga pořadu ČT neobsahovala vysvětlení, které bylo požadováno po řediteli veřejnoprávní televize.

S pozdravem
Jiří Dytrt

Dopravní obslužnost

Galádová Iva
Jakým způsobem chtějí představitelé města zlepšit vlakové spojení ze Žamberka směr HK a co pro to dělají.Současný stav je zcela nevyhovující.V tomto roce byly zrušeny první a poslední vlaky a mnoho dalších spojů.

Re: Dopravní obslužnost

Jiří Dytrt, 16.08.2012
Dobrý den,
dopravní obslužnost je zadávána a hrazena z prostředků Pardubického kraje. Ten určuje počty spojů a její četnosti. Představitelé obcí a měst mohou pouze žádat o případné nápravy či posuny u jednotlivých spojů vlakových či autobusových. V případě navýšení počtu z objektivních důvodů, tzn. přeplněnost či nedostatečná kapacita je rovněž argumentem pro navýšení spojů. Všechny ostatní požadavky na navýšení spojů musejí být finančně podpořeny z prostředků města a obcí. Město Žamberk v současné době zajišťuje a hradí dva autobusové spoje s celkovými náklady do 100 tis. Kč za rok. V případě konkrétních požadavků zašlete či předejte tyto podněty na podatelny Městského úřadu v Žamberku pro další jednání.

S pozdravem
Jiří Dytrt
Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka