Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Dotazy, náměty, připomínky ...

Fotogalerie

Lada Mazurová
Dobrý den, to opravdu nemáte žádné foto z letošních akcí ?

Re: Fotogalerie

Zdeněk Vanický, 31.07.2009
Dobrý den,

samozřejmě že máme. Nicméně, jak si můžete na webu sama ověřit, došlo ke změně v koncepci fotogalerie. Nadále budou aktuální fotoreportáže zveřejňovány v nové sekci "Galerie akcí". Sekce"Střípky z kultury" zmizí. Ve fotogalerii potom zůstanou pouze fotografie města a okolí, které se nevážou ke konkrétní akci.

Děkuji a jsem s pozdravem.

Z. Vanický

Legální zóna pro graffiti

Marek
Dobrý den , chtěl bych se zeptat jestli by nemělo město zájem využít nějakou nepoužívanou zeď v Žamberku a vyhradit jí pro graffiti. Dle mě by se tím snížila kriminalita s tím spojená a zároveň by město vyšlo vstříc mladým umělcům kteří se nechtějí realizovat ilegálně. Myslíte že by to bylo možné ? Popřípadě se chci zeptat na koho se s tímto dotazem obrátit.

Re: Legální zóna pro graffiti

Jiří Dytrt, 31.07.2009
Město Žamberk v minulosti využilo nabídky učitele Základní umělecké školy pana Čecetky k použití volných ploch v majetku města pro koordinovanou úpravu technikou graffiti. S případným dotazem pro další využití volejte telefonní číslo: 465 612 739 Základní umělecké školy v Žamberku.

Děkuji a jsem s pozdravem Jiří Dytrt

Festival Orlická brána

Tereza Marková
Dobrý den, zdravím z Lanškrouna chtěla bych se zeptat, zda letos bude opět tak skvělý fetival jako loni. Dočetla jsem se, že bude program u Divišovi rozhledny a poté nějaká folk kapela. Zajímalo by mě jestli se můžeme letos těšit na kapely podobného hudebního stylu jako lo%nského roku. Děkuji za odpověď. S pozdravem Tereza Marková

Re: Festival Orlická brána

Dobrý den,

kulturní festival Orlická brána se uskuteční v Žamberku 23.-25.7.2009.

Hlavní program festivalu je soustředěn do jednoho dne a tím je sobota 25.7. a odehrává se v přilehlém okolí Tyršovy rozhledny. Doprovodný program bude 23.-24.7. v Divišově divadle. Podrobné informace a program naleznete na http://www.zamberk.cz/Index.php?IdS=20
Těšíme se na Vaši návštěvu.

S pozdravem

Zuzana Žváčková
kultura, vzdělávání a sport
Městský úřad Žamberk

Dotaz na stavební úřad

Milan Stejskal, Letohrad
Dobrý den,jaký je postup při odstranění černé stavby? V kat. území města Letohrad na pozemku města Let. jsou umístěny černé stavby - garáže s výjezdem přímo na frekventovanou silnici. Tyto garáže jsou postaveny bez povolení jak města, tak policie. Již několikrát se zde staly dopravní nehody.

Re: Dotaz na stavební úřad

Roman Šťovíček, 11.05.2009
Dobrý den,

pokud příslušný stavební úřad zjistí, že stavba je prováděná nebo provedená bez rozhodnutí nebo opatření stavebního úřadu vyžadovaného stavebním zákonem, anebo v rozporu s ním, zahájí z úřední povinnosti s vlastníkem stavby řízení o nařízení odstranění stavby a dále postupuje v souladu s ustanovením § 129 zákona č. 183/2006 Sb. (stavební zákon). Místně příslušným stavebním úřadem pro stavby v katastrálním území Letohrad je stavební úřad Letohrad. Ať se pán obrátí na Městský úřad Letohrad.

Roman Šťovíček

Město Žamberk
Stavební úřad

Informace o zaměstnání

J.M.
proběhne v nejbližších dnech výběrové řízení
na strážníka MP

Re: Informace o zaměstnání

Dobrý den,
výběrové řízení na strážníka Městské policie Žamberk proběhlo v prosinci 2008. V současné době se další výběrové řízení nepřipravuje.

S pozdravem

Mgr. Radomíra Křenová
vedoucí kanceláře tajemníka
Městský úřad Žamberk

tel.: 465 670 200
fax: 465 670 209

Dotaz na stavební úřad

Vít Polák
Dobrý den,
plánuji rekonstrukci bytového jádra v panelovém bytě převedeném do osobního vlastnictví. Prosím o informaci, jestli je pro tyto účely nutné ohlášení stavby nebo stavební povolení.
Děkuji za odpověď.

Re: Dotaz na stavební úřad

Roman Šťovíček, 09.01.2009
Dobrý den,

na rekonstrukci bytového jádra (vybourání umakartových příček a jejich následné vyzdění) není povolení stavebního úřadu nutné. Takové stavební úpravy jsou posuzovány jako úpravy, kterými se nezasahuje do nosných konstrukcí stavby, nemění se vzhled a ani užívání a dle ustanovení § 103 odst. 1 písm.
h) zákona č. 183/2006 Sb. (stavební zákon) nevyžadují povolení stavebního úřadu. Pokud to ale není ve správním obvodu MěÚ Žamberk, doporučujeme ještě konzultaci s příslušným stavebním úřadem, který může tyto úpravy posuzovat odlišně.

Roman Šťovíček
Stavební úřad

Multifunkční regionální datová optická sít.

Zářecký
Podávám orgánům obce podmět k vytvoření a zajištění projektu Regionální optické datové sítě měst a obcí pro občany,firmy,úřady.Bude se v součinnosti s výstavbou cyklostesky provádět pokládka opt.trubek?

Re: Multifunkční regionální datová optická sít.

Dobrý den,

dle projektové dokumentace ke stavebnímu povolení akce „Cyklistická stezka Žamberk - Letohrad“ se s pokládkou optických trubek nepočítá.

Pro další informace se obraťte prosím na Sdružení obcí Orlicko, které je investorem této stavby.

Kateřina Vrabcová
referent odboru správního a dopravy

Prosba.

Kristína Oravcová Martin,
Obraciam sa na Vás s veľkou prosbou .
V roku 1957 som si ako stredoškoláčka na ekonomickej škole dopisovala s dievčaťom tiež z ekonomickej školy. Nikdy sme sa nevideli. To dievča sa volalo Mária Adamcová a bola narodená v roku l941, alebo 1940,bytom Žamberk
Dnes mám 67 rokov a rada by som vedela jej
súčasné priezvisko a adresu.Prosím o pomoc cez Vašu matriku.Ďakujem veľmi pekne.

Re: Prosba.

Dobrý den,
bohužel požadované údaje Vám nemůžeme sdělit. Tyto údaje lze podat pouze osobám v příbuzenském poměru, který je nutno doložit.

Petra Řeháčková
vedoucí odboru správního a dopravy

Oprava vozovky na mostě pod ul.Hluboká

DK
Zajímalo by mne, zda druhou opravu na mostě pod ul.Hluboká platilo město Žamberk, či byla vyřízena jako reklamace s fy.Chládek-Tintěra. První oprava byla provedena 19.9.08 a po TŘECH dnech byl stav horší, než před opravou!

Re: Oprava vozovky na mostě pod ul.Hluboká

Dobrý den,
veškeré doposud provedené opravy povrchu komunikace "železného" mostu byly realizovány v rámci uplatněného reklamačního řízení s firmou Chládek a Tintěra. Vzhledem k tomu, že se ukázalo, že původně navržená technologie pokládky povrchu není pro toto konkrétní poškozené místo, které je značně exponované průjezdem vozidel směrem na Havlíčkovo nábřeží a zpět, zcela vhodná a následná oprava pomocí speciální tmelící směsi se neosvědčila, může se v blízké budoucnu ještě nějaký technický problém objevit. I ten bude řešen jako reklamace, pokud se na něj budou vztahovat příslušná smluvní ujednání.

Za město Žamberk
Ing.Vladimír Fabián, investiční technik

úřední hodiny

MilVa
Na vasem webu nikde nemohu najít úřední hodiny, konkrétně mě zajímá odbor dopravních agend.

Re: úřední hodiny

Zdeněk Vanický, 11.11.2008
Dobrý den,
úřední hodiny, stejné pro celý úřad, najdete na stránce "Informace o úřadě". Odkaz se nachází v horním menu pod nápisem "Vítejte v Žamberku ...", hned vedle odkazu na tuto službu "Odpovíme Vám ...". Dříve použitý odkaz "Informace dle 106 Sb" se ukázal jako nevhodný, tak jsem jej změnil.

S pozdravem

Zdeněk Vanický, oddělení informatiky
Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka