Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Obhajoba pastelky

Kdy: v termínu od čtvrtka 7. řijna do úterý 30. listopadu 2021
Kde/pořádá: Městská knihovna Žamberk
Přijďte se potěšit záplavou barev, která k podzimu patří. Seznamte se s ojedinělým projektem, který si klade za cíl přesvědčit lidi, že pastelky nejsou jen hračka pro děti. Uvidíte všechny autorské knihy výtvarnice MARIE BROŽOVÉ vydané v její Galerii Pastelka, dále sešity, přáníčka, pohledy, omalovánky, diáře a magnetické záložky zdobené jedinečnými kresbami. Velkoformátové obrazy jsou z kalendářů Keltský rok (2016) a České řeky (2019).

Každý člověk je tvůrčí bytost a chce něco vyjádřit, nepotřebuje drahé barvy ani ateliér. Pastelky jsou vždy po ruce. S pastelkami si člověk prostě hraje, je snadné odložit dospělou kritickou mysl a objevit díky nim dávno zapomenutá dvířka do světa fantazie. Pastelková technika spojuje generace.

Marie Brožová za svou tvorbu získala několik mezinárodních ocenění, ovlivnila velké množství učitelů, kteří svůj vztah k pastelkám přehodnotili a děti, ovlivněné její technikou, vyhrávají výtvarné soutěže s obrázky nakreslenými pastelkami, což by dříve bylo nemyslitelné. Pastelky jsou pro děti tím nejpřirozenějším médiem k sebevyjádření. Když vidí Marii Brožovou při práci s pastelkami, které samy používají, získají motivaci, a v jejich výtvarném projevu to často znamená velký skok. Tvůrčí činnost je daleko větší zábava, než když jako konzumenti pasivně přijímají všechno, co je pro ně dokonale připravené, takže ani nemají důvod zapojit vlastní fantazii.

Informace o tvorbě Marie Brožové viz http://www.pastelky.cz/
Web:http://www.knihovnazamberk.cz
Na mapě:
GPS:
Vloženo / datum poslední změny: 07. 10. 2021 / ---
Odpovědná osoba: Hlaváčová Jana, Ing.
Kategorie: VýstavyObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka