Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Cena města Žamberka 2019

Vyšlo dne:10.10.2019
Autor: Zuzana Faltusová
Periodikum:ORLICKÝ.net

Již devátým rokem jsou při příležitosti oslav státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu udělovány Ceny města Žamberka významným osobnostem, které se zasloužily o rozvoj a propagaci města.
V tomto roce se slavnostní předávání Cen města skuteční ve středu 23. října od 18 hodin v Divišově divadle.
Ocenění bude letos uděleno paní Haně Sklenkové za dlouholetou spolupráci s městem Žamberkem a Městským muzeem Žamberk v oblasti výtvarné fotografie, za reprezentování města na výstavách v České republice i zahraničí, za dlouhodobou podporu pěveckého sboru Viola a též za obětavost, pracovitost a stálý životní optimismus; panu Břetislavu Havlovi za dlouholeté členství v žamberském Sokolu, jehož je starostou, za práci s dětmi, mládeží i dospělými v oblasti sportu, za vzorné vedení oddílu stolního tenisu, za výchovu úspěšných sportovců a významnou propagaci města; Jiřímu Šmokovi in memoriam za dlouholeté členství ve Sboru dobrovolných hasičů Žamberk, jehož byl velitelem, starostou a místostarostou, za významný podíl na vzniku hasičského muzea v Žamberku, za obětavost, pracovitost a aktivitu v hasičském sboru i mimo něj.
V předsálí divadla bude naistalována výstava z fotosoutěže na téma Sakrální a historické památky v Žamberku. Slavnostní večer doplní vystoupení žáků ZUŠ Petra Ebena Žamberk a na závěr koncert skupiny Za5! z Vyškova. Nenechte si ujít tento koncert a přijďte do Divišova divadla na předávání Cen města 2019, a to 23. října 2019 od 18:00 hodin. Koncert skupiny Za5! můžete navštívit i samostatně v 19 hodin. Vstupné je zdarma, místa si je možné rezervovat od 7. října v kanceláři Divišova divadla. Těšíme se na setkání s Vámi!
Škodová Monika, Mgr. | dne 10.10.2019Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka