Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Úspěch žamberského pilota v plachtařské soutěži VUT Martina Horáčka

Vyšlo dne:28.10.2018
Autor: sn
Periodikum:Orlický deník

V sobotu 13. října proběhlo na hronovském letišti ve Velkém Poříčí vyhodnocení již devátého ročníku soutěže VUT Martina Horáčka v bezmotorovém letu na třistakilometrové trati.
Vítězem se stal pilot z Aeroklubu Žamberk, Miroslav Štěpán s větroněm VT-116, Orlík II. O pouhé dva body porazil druhého Ladislava Kunce z Nového Města nad Metují na Duo Banju a s odstupem 11 bodů třetího Oldřicha Slavíčka z Hronova také na Orlíku II.

Soutěž se létá již devátým rokem, kdy dostala název „Východočeská univerzální třístovka“ (VUT). V roce 2011 byla přejmenována na „VUT Martina Horáčka“, na počest nadějného mladého pilota ze Dvora Králové, který podlehl boji s těžkou nemocí.

Soutěž se specifická v tom, že je distribuovaná, létá se na jedné jediné trati a trvá od prvního března do posledního září v roce. Distribuovaná znamená, že vzlet na trať je možné provést z kteréhokoliv letiště v jejím okolí, každý pilot může letět trať i vícekrát, ale započítává se mu jen jeden, ten nejlepší výkon. Svůj let může přihlásit pilot prostřednictvím internetu kdykoliv v průběhu trvání soutěže. Samotná trať je definována GPS souřadnicemi tří otočných bodů: u Lanškrouna, u Broumova a u Turnova. Celkem tento uzavřený trojúhelník měří 301 km a otočné body je možné proletět v jakémkoliv pořadí. Letošní ročník byl rekordní s počtem 52 přihlášených pilotů a druhý nejlepší v počtu bodů dosažených vítězem.

Kompletní pořadí je na stránce: https://www.cpska.cz/public/index3.php?lpg=cup&cup_id=16.

Informace o předchozích ročnících na stránce: http://www.lkvp.cz/VUTMH---Souteze-a-zavody.html.


Hanáková Silvie Elizabeth, Bc. | dne 29.10.2018Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka