Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Městské muzeum v Žamberku bylo nominováno na Muzeum roku

Vyšlo dne:30.04.2018
Autor: Městské muzeum Žamberk
Periodikum:ORLICKÝ.net

Ve třetím ročníku celostátní soutěže Muzeum roku 2017 byla nominována tato muzea: Městské muzeum Žamberk, Regionální muzeum Mělník, Regionální muzeum Mělník – skalní obydlí ve Lhotce u Mělníka.
Žamberské muzeum se stejně jako 150 dalších institucí přihlásilo do třetího ročníku soutěže Muzeum roku, který probíhal od 1. dubna 2017 do 31. března 2018 na portálu do-muzea.cz, jehož provozovatelem je Národní muzeum, a který vznikl ve spolupráci s Asociací muzeí a galerií.

Od roku 2015 mohou muzejní instituce získat ocenění od svých návštěvníků, kteří se zapojili do hodnocení v rámci soutěže Muzeum roku. Návštěvnická soutěž vznikla jako součást mediální kampaně Národní soutěže muzeí Gloria musaealis, která je významným odborným oceněním muzejní práce.

Ceny si přijdou převzít zástupci tří muzeí s nejlepším hodnocením. Z návštěvníků hlasujících na portálu do-muzea.cz si zajímavé ceny převezmou tři vylosovaní výherci, kteří se aktivně zapojili do hodnocení expozic a výstav muzeí a galerií včetně úrovně nabízených a poskytovaných služeb.

Vyhlášení vítězů proběhne ve čtvrtek 17. května 2018 od 14,00 hodin ve Smetanově síni Obecního domu v Praze v rámci slavnostního předávání Cen Gloria musaealis za rok 2017.
Hanáková Silvie Elizabeth, Bc. | dne 30.04.2018Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka