Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Stále bez porážky. Mikysková vyhrála i šestý závod poháru

Vyšlo dne:15.02.2018
Autor: Redakce
Periodikum:Orlický deník

Jablonec nad Nisou, Letohrad - Na 208 dětí se zúčastnilo III. kola Českého poháru žactva v biatlonu, který ve dnech 10. a 11. února hostil areál Mšeno-Břízky v Jablonci nad Nisou.

Na programu byly závody volnou technikou. V sobotu se běžely sprinty, nedělní program obstaraly dovednostní závody v biatloncrossu.

Jednalo se o poslední měření sil před mistrovstvím České republiky této věkové kategorie. Domácí šampionát se uskuteční už za necelé dva týdny ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě.

Pět z osmi kategorií poznalo v Jablonci stejné vítěze. Dva triumfy si z „Břízek“ odvezli: Lukáš Kulhánek (Krkonoše) v kategorii B1. Jeho oddílový kolega Antonín Hron pak dvakrát uspěl mezi žáky B2. V kategorii žáků C1 byl vždy nejlepší Jakub Milán ze Střelky Brno, stejně jako mezi žáky C2 letohradský Jan Semirád. Jedinou dívkou, která obhájila své vítězství, se stala Svatava Mikysková z Letohradu (žákyně C2).

Zcela unikátní sérii pak mají na kontě Lukáš Kulhánek (Krkonoše) a letohradská Svatava Mikysková. Oba v této sezóně ještě nenašli v závodech Českého poháru přemožitele! A to znamená, že zatím vyhráli všech šest závodů.

Letohradský klub vyslal do závodů šestadvacet biatlonistů. Domů se pak výprava vracela „těžší“ o čtyři zlaté medaile (2x Mikysková, 2x Semirád) a jeden bronzový kov (Gregor). „Medailisté si určitě zaslouží poblahopřát, ale co mě především udělalo radost, byla síla kolektivu a bojovnost dětí. Vždyť jsme dosáhli na celkem třiadvacet umístění v první desítce! A třeba mezi staršími žáky C2, ze kterých už za rok budou dorostenci, se jich mezi nejlepší vždy prosadilo hned pět!,“ těšilo trenéra Jiřího Faltuse. „To je silná parta. A to jsme ještě zdaleka nevytáhli všechny trumfy. Matěj Költö totiž biatloncross absolvoval bez upínacího řemenu…,“ dodával s úsměvem trenér. (tjh)