Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Na Silvestra létaly dělobuchy

Vyšlo dne:03.01.2018
Autor: Redakce
Periodikum:Orlický deník

Tradiční ohňostroj na Nový rok nechyběl ani v Žamberku. Letos světelné show odpálené z Masarykova náměstí oproti loňské mlze přálo počasí a kdo přišel, nelitoval.
ÚSTÍ NAD ORLICÍ: Na Mírovém náměstí v Ústí nad Orlicí na Silvestra vystoupila revivalová kapela Smokie Forever. Následoval ohňostroj, před kterým zaplněné náměstí pozdravil starosta Petr Hájek s místostarosty.

ČESKÁ TŘEBOVÁ: Také nejlidnatější město okresu se rozloučilo se starým rokem tradičním ohňostrojem, odpálen byl v podvečerních hodinách na Starém náměstí. Pro místní i přespolní bylo zajištěno teplé občerstvení.

CHOCEŇ: Oslavy už tradičně začaly na Tyršově náměstí Silvestrovskou dopolední veselicí, na které zahrály Choceňačka a Kantorský dixieland. V podvečer byl u dolních bubnů na Tiché Orlici odpálen ohňostroj.

VYSOKÉ MÝTO: V centru Mýta se ohňostroj konal na Nový rok, tamní radnice jej obnovila po několika letech. Na příchozí čekalo na náměstí Přemysla Otakara II. občerstvení, novoroční přípitek a v nabídce byla také čočková polévka coby symbol hojnosti.

Hanáková Silvie Elizabeth, Bc. | dne 04.01.2018Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka