Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Contipro otevřelo školu za dvacet milionů korun

Vyšlo dne:06.09.2017
Autor: jah
Periodikum:Mladá fronta DNES

Biotechnologická společnost Contipro se sídlem v Dolní Dobrouči před čtyřmi lety založila školku, loni otevřela první třídu soukromé Základní školy Erudio v pronajatých prostorách na Masarykově náměstí v Žamberku a letos nechala postavit v lokalitě Velký Hájek novou školní budovu.
V pondělí začalo její nadstandardní vybavení a zázemí využívat šest dětí v první třídě a sedm ve druhé. Ve škole se kromě tříd nachází také velká laboratoř, cvičná kuchyňka, prostory pro hodiny tělocviku, družina, ale i ateliér. Časem by se do budovy mělo vejít 80 dětí. Současné měsíční školné stojí tři tisíce korun, zahrnuje i družinu a kroužky.
"Pardubický kraj nyní pracuje na projektu Smart akcelerátor, který má za cíl propojit podniky, vědu a výzkum, průmysl a školství, a rozvíjet tak inovace v našem regionu. Mateřská i základní škola společnosti Contipro je výborným příkladem, že to jde. Je důležité si už odmala vychovávat odborníky, kteří se sem po studiích rádi vrátí a budou zde pracovat," řekla při otevření školy krajská radní Hana Štěpánová, zodpovědná za regionální rozvoj, evropské fondy a inovace.
kromě tohoto programu firma Contipro nabízí také výzkumné a vzdělávací aktivity pro středoškoláky a doktorandy.
Stavba nové školní budovy je pro tuto firmu dosud největší investiční akcí do vzdělání, celkové náklady překročily dvacet milionů korun.
Škodová Monika, Mgr. | dne 11.09.2017Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka